Kaymakamımız DINKIRCI, İşyeri Denetimlerine Katıldı…

Koronavirüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek, alınan tedbirlere uyumu denetlemek amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın genelgelerine istinaden ülkemiz genelinde olduğu gibi İlçemizde de bugün Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başkanlığında denetimler gerçekleştirildi. Denetimlere Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’nın yanı sıra; Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban, İlçe Emniyet […]

 Kaymakamımız DINKIRCI, İşyeri Denetimlerine Katıldı…

04.03.2021 - 21:33

Güncelleme : 04.03.2021 - 21:33

Koronavirüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek, alınan tedbirlere uyumu denetlemek amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın genelgelerine istinaden ülkemiz genelinde olduğu gibi İlçemizde de bugün Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başkanlığında denetimler gerçekleştirildi.

Denetimlere Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’nın yanı sıra; Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban, İlçe Emniyet Müdürü Taner Tuncer, İlçe Jandarma Komutanı Sebahattin Aktaş,  İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, İlçe Müftüsü Hasan Rahmi Düzenli, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Adem Aka, Arsiader Başkanı Fatih Yeter ve Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Yavuz katıldı.
     

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 03.03.2021 Dinamik Denetim Süreci Konulu Genelgesi ve Ekleri istinaden Sayın Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, denetime çıkılmadan önce hükümet konağı önünde daire amirleriyle koronavirüsle topyekün mücadele konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak;Genelge ve Ekleri ayrıntılı bir şekilde katılımcılara açıklandı.
   

Berber, tuhafiye, lokantalar, eczane vb. gibi birçok farklı işletmede denetimde bulunan Kaymakamımız Bekir Dınkırcı;Koronavirüsten korunma ve hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla denetimlerde işletme sahiplerine ve vatandaşlarımıza alışveriş esnasında dikkat edilmesi gereken kurallar konusunda uyarılarda bulundu.      

Kaymakam Dınkırcı bu denetimlerdeki amacımızın vatandaşlarımıza rehberlik etmek, onları bilgilendirmek ve bu konudaki farkındalığı biraz daha üst seviyeye çıkarmak olduğunu da belirterek maske, sosyal mesafe ve temizliğin önemini örneklerle açıkladı. Kurallara uymayanlar hakkında da yasal mevzuat hükümleri çerçevesinde gerekli işlemlerin de kamu sağlığı açısından tesis edileceğini de ifade ederek; Koronavirüsle mücadelede toplumun tüm katmanlarının aynı anda mücadelesini önemini örnekleriyle açıkladı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın