Kaymakamımız Kardeşler Alüminyum ve Cam Fabrikasını Ziyaret Etti.

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, İlçemiz Hanlıköy Mahallesi 1. Organize Sanayi Bölgesinde yerleşkesi bulunan Kardeşler Alüminyum ve Cam Fabrikasını ziyaret etti.   Kaymakamımız Dınkırcı, Firma Yetkilileri  Mehmet Keleş, Ahmet Keleş ve Serhat Keleş tarafından karşılanarak üretim faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.   Firma Yetkilisi Mehmet Keleş, Fabrikayı 6 erkek kardeş birlikte işlettiklerini, 1981 yılında Çark Sanayide 75 m2 […]

 Kaymakamımız Kardeşler Alüminyum ve Cam Fabrikasını Ziyaret Etti.

15.02.2020 - 18:40

Güncelleme : 15.02.2020 - 18:40

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, İlçemiz Hanlıköy Mahallesi 1. Organize Sanayi Bölgesinde yerleşkesi bulunan Kardeşler Alüminyum ve Cam Fabrikasını ziyaret etti.  

Kaymakamımız Dınkırcı, Firma Yetkilileri  Mehmet Keleş, Ahmet Keleş ve Serhat Keleş tarafından karşılanarak üretim faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.  

Firma Yetkilisi Mehmet Keleş, Fabrikayı 6 erkek kardeş birlikte işlettiklerini, 1981 yılında Çark Sanayide 75 m2 alanda alüminyum doğrama işine başladıklarını, 1995 yılında İlçemizde bulunan 1. OSB’de 5000 m2  yer alarak 1997 yılında 3500 m2’lik fabrika inşaatını başlattıklarını çok kısa bir sürede yapımını bitirerek, 1998 yılında üretime başladıklarını, üretimin başlangıcından bir yıl sonra tüm Türkiye’yi yasa boğan 17 Ağustos 1999 Marmara depremiyle fabrikanın yıkıldığını, 2 yıl gibi kısa bir sürede fabrikayı eski günlerine geri döndürdüklerini ve ilerleyen yıllarda daha da büyüttüklerini, 2007 yılında 1300 m2 lik iş merkezi yapılarak bünyesine alüminyum, cam vs.’ye hitap eden bir yapı market devreye aldıklarını, 2009 yılında fabrikadaki yatırım planlarını gözden geçirerek cam işleme merkezi kurarak; rodaj, zımpara, temper vs. işlere yatırım yaptıklarını, temperli cam için 700 derece kadar ısı gerektiğini ve 850 derece eridiğini, 4-12 milim cam üretimi yaptıklarını, 2014 yılı içerisinde Kocaeli İlinde 1300 m2 lik çalışma alanı içerisinde alüminyum profil ve aksesuar satışı, alüminyum doğrama imalatına başlayarak alüminyumla ilgili olan iş hacmini daha da büyüttüklerini böylelikle 2014 yılında firmalarının ciddi yatırımlara imza attığını belirtti.
Firmalarının şuanda alüminyum sistemleri, cam giydirme sistemleri, balkon cam katlanır sürme, alüminyum küpeşte, camlı korkuluk sistemleri, duşakabin, pvc doğrama sistemleri, cephe sistemleri, cam üretimleri, sineklik sistemleri, panjur gibi ürünlerini müşterilerine sunduklarını, yaklaşık 120 kişiye istihdam sağladıklarını ifade etti.  

Fabrika içerisinde incelemelerde bulunan Kaymakamımız Bekir Dınkırcı çalışanlarla bir süre sohbet ederek kolaylıklar dilediler.  

Kaymakamımız Dınkırcı, İlçemizde bulunan firmaların ülkemiz ekonomisine ve ihracata katkısının çok önemli olduğunu belirterek Kardeşler Alüminyum Fabrikası yönetimini ve çalışanlarını tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi. 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın