Kaymakamımızın “19 Eylül Gaziler Günü’’ Mesajı…

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’nın yayımladığı “19 Eylül Gaziler Günü’’ Mesajı… Kahraman gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanının verildiği günün yıl dönümünü “Gaziler Günü” olarak kutlamaktayız.Şehitlik ve gazilik, milletimiz için şereflerin en yücesidir. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için vatan haline dönüşmesi, şehit […]

 Kaymakamımızın “19 Eylül Gaziler Günü’’ Mesajı…

18.09.2020 - 11:38

Güncelleme : 18.09.2020 - 11:38

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’nın yayımladığı “19 Eylül Gaziler Günü’’ Mesajı…

Kahraman gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanının verildiği günün yıl dönümünü “Gaziler Günü” olarak kutlamaktayız.
Şehitlik ve gazilik, milletimiz için şereflerin en yücesidir. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir. Bu cennet vatan uğruna cepheden cepheye koşan ve şehit olmayı göze alan gazilerimiz, cesaretin ve fedakârlığın sembolleri, ülkemizin medarı iftiharıdır. Tarih boyunca ülkemizin bütünlüğüne, bağımsızlığımıza ve birlikte yaşama irademize kast edenler, karşılarında daima “ölürsem şehit, kalırsam gazi” anlayışı ile dimdik duran sağlam bir milli iradeyi bulmuşlardır. Bugün bu topraklar üzerinde bağımsız ve hür olarak yaşamamızı bu iradeye borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Gaza ruhu dün olduğu gibi bugün de milletimizin bilincinde yaşamaya devam etmektedir. Vatan için canlarını ortaya koyan gazilerimizin yaşamlarını değerli kişiliklerine yaraşır imkanlar altında sürdürmelerini sağlamayı da en önemli sorumluluk olarak kabul ediyoruz.
Başta Kurtuluş Savaşı Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehitlerimizi, yaşayan ve ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyor, tüm kahramanlarımıza Arifiye’li hemşerilerim ve şahsım adına sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın