Kaymakamımızın ‘’24 Kasım Öğretmenler Günü’’ Mesajı…

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı ‘’24 Kasım Öğretmenler Günü’’ dolayısı ile bir mesaj yaınladı; 24 Kasım 1928 tarihinde, Millet Mekteplerinin açılışı ve Büyük Önder Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım Günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Dünyanın en kutsal mesleklerinden olan öğretmenlik, fedakârlık, yenilik ve sabır isteyen saygın mesleklerin başında gelir. Öğretmenler, her […]

 Kaymakamımızın ‘’24 Kasım Öğretmenler Günü’’ Mesajı…

24.11.2020 - 0:04

Güncelleme : 24.11.2020 - 0:04

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı ‘’24 Kasım Öğretmenler Günü’’ dolayısı ile bir mesaj yaınladı;

24 Kasım 1928 tarihinde, Millet Mekteplerinin açılışı ve Büyük Önder Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım Günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Dünyanın en kutsal mesleklerinden olan öğretmenlik, fedakârlık, yenilik ve sabır isteyen saygın mesleklerin başında gelir. Öğretmenler, her zaman ve her şartlar altında bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecinde çok önemli bir rol üstlenen toplum rehberidir.  Eğitim sorunlarını çözen milletler; kültür, sanat, bilim, teknoloji, sosyo-ekonomik alanda da kalkınmış ve ilerlemişlerdir. Kalkınmanın temel şartı kaliteli bir eğitim ve yetişmiş insan gücüdür. Bu nedenle eğitim, tüm ülkelerin daima özel ilgi ve duyarlılık gösterdiği bir konu olmuştur.  Dolayısıyla, öğretmenler dün olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumdadır. Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler, Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır” diyerek öğretmenlerimizin üstlendikleri görevin önemini vurgulamıştır. Daha mutlu ve huzurlu Türkiye için geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin düşünen, bilgi üreten, araştıran, teknolojiye ayak uyduran, Ülkesini, Bayrağını, Milletini seven, kişilikli, geçmişini bilen, milli ve manevi değerleri özümseyen bireyler yetiştirmek tüm öğretmenlerimizin asli vazifesidir. 

Bu duygularla, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, geleceğimizin mimarı tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın