Kaymakamımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı…

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile yayımladığı kutlama mesajı… Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 19 Mayıs 1919’da başlayan Milli Mücadelenin, Büyük bir Zaferle taçlandırılmasına müteakip 29 Ekim 1923’te Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ilan edilen Cumhuriyetimizin 97. yıldönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.  Bir Milletin her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, […]

 Kaymakamımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı…

29.10.2020 - 0:57

Güncelleme : 29.10.2020 - 0:57

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile yayımladığı kutlama mesajı…

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 19 Mayıs 1919’da başlayan Milli Mücadelenin, Büyük bir Zaferle taçlandırılmasına müteakip 29 Ekim 1923’te Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ilan edilen Cumhuriyetimizin 97. yıldönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz. 
Bir Milletin her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek için inanç ve kararlılıkla giriştiği milli mücadelenin ardından elde etmiş olduğu büyük bir zaferin adı, Cumhuriyettir.
Milletimiz vatan toprakları üzerinde oynanan iç ve dış tehditlere karşı omuz omuza vermiş, tarihte eşine az rastlanan kahramanlık destanıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşını başlatarak istiklaline ve istikbaline sahip çıkmış ve 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur. Bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını verenleri daima hatırlanmalı, Cumhuriyet’in sağladığı barış ve huzur ortamı sayesinde ülkemizi eğitimden sağlığa, insan haklarından sanayileşmeye, demokratikleşmeden ekonomiye her alanda geliştirerek Dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olma yolunda emin adımlarla yürümeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapmak için kendilerini feda eden Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın