Memur-Sen’den Suriye’ye İki Tır Yardım

Memur-Sen Sakarya İl Temsilciliği 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle İHH tarafından organize edilen Rotamız İyilik Yükümüz İnsanlık kampanyasına üyelerinin katkıları ile 51 ton patatesten oluşan 2 tır ile destek verdi. Memur-Sen Sakarya İl temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen; Bugün dünyanın birçok coğrafyasında emperyalist güçler sömürü düzenlerini devam ettirmekte, insani değerlere karşı […]

 Memur-Sen’den Suriye’ye İki Tır Yardım

11.12.2020 - 14:09

Güncelleme : 11.12.2020 - 14:09

Memur-Sen Sakarya İl Temsilciliği 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle İHH tarafından organize edilen Rotamız İyilik Yükümüz İnsanlık kampanyasına üyelerinin katkıları ile 51 ton patatesten oluşan 2 tır ile destek verdi.

Memur-Sen Sakarya İl temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen; Bugün dünyanın birçok coğrafyasında emperyalist güçler sömürü düzenlerini devam ettirmekte, insani değerlere karşı saldırılar sürmekte, hak ihlalleri dayanılmaz boyutlara ulaşmaktadır. Bazı coğrafyalarda savaş normal hayat düzeni, terör gündelik olay, mültecilik kader; barış, huzur ve adalet sıra dışı bir hâl almıştır. Haksızlık, sömürü, açlık, ölüm, şiddet, istismar sıradan; hukuk, adalet, eşitlik sıra dışı olmuştur. Haksızlık artık bireysellikten çıkmış, bazı ülkelerin yazgısı hâline gelmiş; şiddet kanıksanmış, zulüm egemenlik enstrümanına, körlük ve sağırlık bir iletişim biçimine dönüşmüştür dedi.

Srebrenitsa’da, Hocalı’da, Halepçe’de, Doğu Türkistan’da yaşanan soykırımlar bu dünyanın gözü önünde gerçekleşmiştir diyen Mengen;  Filistin, Irak, Afganistan, Suriye, Libya göz göre göre işgal edilmiş; iç savaş, salgın ve açlık insanlık tarafından Afrika’nın normal hâli gibi kanıksanmıştır şeklinde konuştu.

Mengen; Aylan Bebeklerin cansız bedenleri sahile vuruyor, George Floydlar sırf ten renginden dolayı sokak ortasında resmî üniformalılar tarafından katlediliyor, Pierre Webolar maç esnasında stadyumda ırkçı saldırıya uğruyor. Memur-Sen olarak, hak ve özgürlük mücadelemizde, hayat hakkının kutsal, masum bir insanı öldürmenin bütün insanlığı öldürmek gibi olduğu bilinciyle her coğrafyada hayatı savunduk; insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla emek mücadelesi verdik; afette, mağduriyette, kimsesiz bir el gördüğümüz her yerde ‘biz buradayız’ dedik. Barışın, adaletin ve özgürlüğün savunuculuğunu yaptık dedi.

Suriye’de uzun yıllardır devam eden savaş sebebiyle yüz binlerce insanın yardıma muhtaç halde hayatına devam ettiğini ifade eden Mengen; Kışın gelmesiyle kamplarda yaşam daha zor hale gelecek. Yanı başımızda yaşanan bu drama kayıtsız kalmamız mümkün değil. Bu sebeple yakın zamanda Suriye’de kamplarda dağıtılmak üzere kışlık çizme yardımı kampanyasına aktif destek vermiştik. Hemen ardından İHH tarafından yapılan çağrıya kulak verdik ve bir tır patates göndermeyi hedefledik. Üyelerimizin hassasiyeti ile 10 gün gibi kısa bir sürede hedefimizin iki katından daha fazla miktarda destek sağlamış olduk dedi.

Mengen; Bu vesile ile ümmetin yüz akı İHH’ya bize bu hayır yolunu açtığını için çok teşekkür ediyorum. Üyelerimizin kadirşinas yaklaşımı ve teşkilatımızın yöneticilerinin emekleri için şükranlarımı sunuyorum şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın