Mengen; Resen Atama Yapılmamalı

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen salgın sürecinde öğretmenlerin norm fazlası durumuna düşmesi durumunda yer değişikliği kararının mağduriyet yaratacağını vurguladı. Mengen; Eğitim çalışanlarımızın hakkını korumak, onların kurumlarında huzur içinde çalışmalarını sağlamak ve ailelerinin mutluluğunu bozmamak adına salgın sürecinde norm fazlası durumuna düşen  öğretmenlerimiz için resen atama yapmamak atılabilecek en değerli adımlardan biri olacaktır şeklinde konuştu. […]

 Mengen; Resen Atama Yapılmamalı

08.12.2020 - 14:07

Güncelleme : 08.12.2020 - 14:07

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen salgın sürecinde öğretmenlerin norm fazlası durumuna düşmesi durumunda yer değişikliği kararının mağduriyet yaratacağını vurguladı.

Mengen; Eğitim çalışanlarımızın hakkını korumak, onların kurumlarında huzur içinde çalışmalarını sağlamak ve ailelerinin mutluluğunu bozmamak adına salgın sürecinde norm fazlası durumuna düşen  öğretmenlerimiz için resen atama yapmamak atılabilecek en değerli adımlardan biri olacaktır şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne seslenen Mengen; Yeni normal denen bu süreçte eski alışkanlıklardan ve temayüllerden vazgeçerek içinde bulunduğumuz durumun göz önüne alınması ve kimseyi mağdur etmeden gönüllülük esasına göre başvuruları değerlendirmesini talep ediyoruz.  Takvimde uygulanacak olan isteğe bağlı ilçe ve il tercih sürecinden sonra tercihte bulunmayanlara resen atama yapılmaması en makul yol olacaktır dedi.

Mengen; Salgın süreci başladığından bu yana gerek vefa destek gruplarında gerek filyasyon takip ekiplerinde aktif görev alan kahramanlarımız eğitim çalışanlarımızı sürecin mağduruna dönüştürmemeli yeni  normalin gereğini yerine getirmeliyiz diyerek çağrıda bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın