Millî Savunma Bakanlığından Gayr-i Millî Sözlerle İlgili Açıklama

Millî Savunma Bakanlığından CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın katıldığı televizyon programında sarf ettiği Gayr-i Millî sözlerle ilgili açıklama geldi. Yapılan o açıklama; Bir televizyon programında daha önce gerekçeleri ve kapsamı defalarca açıklanmış olan bir projeden hareketle milletin ordusuna milletin önünde hakaret edilmiştir. İlgili Haber Bu soğuk günlerde sevimli dostlar unutulmadı… Millî Savunma Bakanlığı; Aklın […]

 Millî Savunma Bakanlığından Gayr-i Millî Sözlerle İlgili Açıklama

29.11.2020 - 13:51

Güncelleme : 29.11.2020 - 13:51

Millî Savunma Bakanlığından CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın katıldığı televizyon programında sarf ettiği Gayr-i Millî sözlerle ilgili açıklama geldi.

Yapılan o açıklama;

Bir televizyon programında daha önce gerekçeleri ve kapsamı defalarca açıklanmış olan bir projeden hareketle milletin ordusuna milletin önünde hakaret edilmiştir.

Millî Savunma Bakanlığı; Aklın ve bilimin rehberliğinde; ciddiyet, samimiyet, diyalog ve koordinasyon içerisinde çalışarak yerli ve millî savunma sanayi ürünleriyle teçhiz edilmiş kahraman ordumuzun niteliklerini daha da arttırmanın gayreti içindedir.

Peygamber Ocağı olarak da bilinen Türk Silahlı Kuvvetleri binlerce yıllık şanlı tarihimizden süzülüp gelen millî, manevi ve mesleki değerleriyle, anayasa çerçevesinde, yasalar ve Sn. Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda, sıralı amir ve komutanların emir ve komutasında, milletinin emrinde görevinin başındadır.

Şahsi ihtiras ve hevesleri için Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, Mehmetçiğe hakaret eden, asil milletimiz tarafından zaten mahkûm edilen bu gayr-i millî dili şiddetle kınıyor, bunun hesabının hukuk çerçevesinde sorulacağını, konunun takipçisi olacağımızı herkesin bilmesini istiyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın