10 Kasım Atatürk’ü anma günü mesajları

10 Kasım Atatürk’ü anma günü dolayısı ile ilimiz ve ilçemizde ki kurum ve kuruluşlardan haber sitemize e-mail yolu (haber@arifiyehaber.net)  ve WhatsApp haber hattımıza 0 542 4129861 gönderilen anma mesajları… Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın 10 Kasım Mesajı Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın 10 Kasım ATATÜRK’ü Anma Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Vali Kaldırım’ın o mesajı; İlgili […]

 10 Kasım Atatürk’ü anma günü mesajları

10.11.2020 - 0:20

Güncelleme : 10.11.2020 - 15:05

10 Kasım Atatürk’ü anma günü dolayısı ile ilimiz ve ilçemizde ki kurum ve kuruluşlardan haber sitemize e-mail yolu (haber@arifiyehaber.net)  ve WhatsApp haber hattımıza 0 542 4129861 gönderilen anma mesajları…

Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın 10 Kasım Mesajı

Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın 10 Kasım ATATÜRK’ü Anma Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Vali Kaldırım’ın o mesajı;

 “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 82. Ölüm yıldönümünde saygı, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Savaşımızda gösterdiği üstün askerî liderlik ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda ortaya koyduğu cesareti, feraseti ve siyasi dehâsıyla dünya tarihine damgasını vuran ender devlet adamlarından birisi olarak milletimizin gönlünde hususi yerini almıştır ve orada ebediyete kadar var olmaya devam edecektir. Mücadelesiyle aynı zamanda tüm dünyaya örnek ve ilham kaynağı olmuş bir liderdir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, birçok sıkıntının, yokluğun ve zorluğun söz konusu olduğu bir dönemde aziz milletimiz ile birlikte başlattığı büyük mücadeleyi zaferle sonuçlandırarak, kurmuş olduğu Cumhuriyeti genç nesillere emanet etmiştir.

Atatürk’ün, “Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız” diyerek Cumhuriyet başta olmak üzere tüm kazanım ve başarılarını armağan ettiği gelecek nesillerimizin de aynı azim ve kararlılıkla, Türkiye Cumhuriyetini çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine inancımız tamdır. Dünya tarihine yön vermiş ve nice medeniyet üretmiş asil bir milletin fertleri olarak bizlere düşen görev; muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkabilmek için, birlik ve beraberlik içinde bütün gayretimizle çalışmak, değerlerimizin, kültürümüzün, medeniyetimizin ve tarihimizin birikimini, tüm güzelliklerini gelecek nesillerimize aktarmaktır.    

10 Kasım, Milletimiz için sadece Büyük Atatürk’ü anma günü değil, aynı zamanda, Devletimize, Vatanımıza, Cumhuriyetimize, Demokrasimize, Bölünmez Bütünlüğümüze, Milli İradeye sahip çıkma günüdür.   

Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarına ve İstiklal Savaşı’nın tüm kahramanlarına bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor; Aziz Şehitlerimizi, Gazilerimizi şükranla anıyorum.

Ruhları şad olsun.”

Kaymakamımızın “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’’ Mesaj

Arifiye İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’nın “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’’ Mesajı…

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı, ulu önder, Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete irtihalinin 82.  Yıldönümünde özlemle ve rahmetle anıyoruz.
Milletimizin yetiştirdiği nadide değerlerden biri olan Atatürk’ü gerek tarih sahnesinde gerekse de toplum vicdanında değerli kılan onun milletine olan inancıdır. Öyle ki o, bu inanç doğrultusunda milletiyle beraber yedi düvele karşı durmuş ve tarihte eşine az rastlanır kahramanlık hikâyeleriyle dolu bir savaşın eşsiz lideri olmuştur.
O, ümitlerin tükendiği bir dönemde Samsun’dan başlattığı kurtuluş mücadelesinden, Cumhuriyet’in ilanına kadar hep milletinin gücüyle hareket etmiştir. Bugün, mensubu olmakla gurur duyduğumuz Türkiye Cumhuriyeti’nde, bağımsız ve özgür bireyler olarak yaşıyorsak bunu başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,  silah arkadaşlarına borçluyuz.
10 Kasım, sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma değil, onun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip koruyarak geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz gündür. Türkiye Cumhuriyeti; ekonomisi, sanayisi, gençliği, üniversiteleri, şehirleri ve yapılan bilimsel çalışmalar ile muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma konusundaki hedefine doğru emin adımlarla ilerlemektedir. 
Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,  ve onun silah arkadaşlarını, vatanları uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, gazilerimize bir kez daha rahmetle ve şükranla  anıyor, saygılarımı sunuyorum.                                                                                                            

Durmuş’tan 10 Kasım Mesajı

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82. yıl dönümü dolayısıyla İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş bir mesaj yayımladı.

Durmuş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

10 Kasım ve Vatan Sevgisi

“Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.” düsturuyla yola çıkan Büyük Önder Atatürk, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmemiz için Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş; genç nesillere emanet etmiştir. 

Vatan ve millet sevgisini “Yurt sevgisi, ona hizmetle ölçülür.” sözleriyle özetlemiş; genç nesillere rehber ve örnek olmuştur.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gаzi Mustаfа Kemаl Atаtürk’ü vefаtının 82. yıl dönümünde sаygıyla ve rаhmetle аnıyorum.

Baro Başkanı Burak’ın 10 Kasım mesajı

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnmiş, milletimizin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba göstermiş bir liderdir.

Fedakarlıklarıyla, üstün askeri yönetimi, kararlı duruşuyla başarılı bir lider olarak dünya tarihinde saygın bir yer edinen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli iradeyi hâkim kılan, insan hak ve özgürlüklerini koruma altına alan, adaleti hakkıyla tesis eden ve çoğulcu demokratik prensipleri hayata geçiren bir seviyeye ulaşmayı ülkemiz için hedef göstermiş; müşterek bir ideal etrafında milletimizle Cumhuriyeti kurmuştur.

Bizler de Atatürk’ün kararlı ve dirençli tutumuyla bize armağan edilen tarihimizi, zaferler sonrası Cumhuriyetle taçlandırılmış bu toprakları ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeli, gelecek nesillere aynı inanç ve kararlılıkla aktarmalıyız.

Bu düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 82. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve vatanı için canını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum” dedi.

Özmen: Atamızın ışığı ve izindeyiz

Gelecek Partisi Sakarya, İl Kadın Kolları Başkanı Nagihan Özmen, Mustafa Kemal Atatürk’ü her geçen gün daha iyi anladıklarını ve aydınlık bir Türkiye için onun izinde olduklarını söyledi.

Özmen, 10 Kasım Atatürk Anma Günü sebebiyle yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 82. yılında sevgi, saygı ve hürmetle andıklarını belirtti.

İLKELERİ YOLUMUZU AYDINLATTI

Atatürk’ün çok büyük bir devlet adamı olduğunu vurgulayan Özmen, “Bizler Türk milleti olarak; tüm milletlerin imrendiği, bütün zorluklara rağmen yedi düvele meydan okuyan bir lidere sahip olduk . Her geçen gün Atatürk’ü daha iyi anlıyor ve seviyoruz. Bütün zorluk ve imkansızlıklara rağmen Atatürk muhasır medeniyetler seviyesinde, insan haklarını temel alan bir ülke inşa etti. Onun ilke ve inkılapları Türkiye’nin yolunu aydınlattı, aydınlatmaya devam edecek. “dedi.

BU GÜNKÜ SIKINTILAR AŞILIR

Bu gün yasama, yürütme ve yargı gibi kuvvetler ayrılığında bir takım sıkıntılar olsa bile, bunun yine demokratik bir süreç içerisinde aşılacağını vurgulayan Özmen, “Ülkemiz Atatürk’ün çizdiği yolda ilerlemeye devam ederek, her zaman demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olmayı sürdürecektir. “O’nun ilkeleri bize her zaman ışık tutacak. İlkelerinden ayrıldığımızda ne tür sıkıntılarla karşılaştığımızı bu gün daha net şekilde görüyoruz. Bu sıkıntılar yeniden aşılacak. Bütün dünyada büyük bir hayranlık uyandıran büyük liderimiz Türk milletinin kalbinde sonsuza dek yaşayacak.” diye konuştu.

İLKELERİNİ ÇOCUKLARIMIZA EN İYİ ŞEKİLDE ANLATMALIYIZ

Özmen, 10 Kasım’da Atatürk’ü sadece anmakla kalmayıp, onun vasiyetini yerine getirip getirmediğimizi de sorgulamamız gerektiğini dile getirerek, şunları kaydetti: “Bugün bize eşsiz özgürlük duygusunu tattıran Atamıza şükran ve saygılarımızı ifade etmek için, ülkemize kazandırmış olduğu devrim ve ilkelere sahip çıkmak en büyük görevimizdir. Bu duyguyu, görev bilincinde tüm hayatımız boyunca uygulamalı ve çocuklarımıza en iyi şekilde aktarmalıyız. Ancak bu durumda milletine güvenen, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyerek, cumhuriyeti Türk milletine emanet etmiş olan Atamız ebedi istirahatinde rahat olacaktır.”

CHP Arifiye İlçeden 10 Kasım Mesajı

CHP Arifiye İlçe Başkanı Ali Gökpınar’dan 10 Kasım mesajı;

     “Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir” diyen ve arkasında yas değil, şanlı bir destan, genç ve çağdaş bir Cumhuriyet bırakan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün insanlığın değişmez kanunu ölümünün ardından geçen 82 yıl Cumhuriyet sevdalıları için onun bayrağını daha ilerilere taşımak ile geçti.

      Cumhuriyet’in evlatlarına bıraktığı büyük mirasın sahipçileri olarak 10 Kasım gününde, O’nu kaybetmenin hüznünü yaşarken bir kez daha O’na ve emanetine olan güvenimizi tazeliyor ve bu güveni hiç aklımızdan çıkarmadan ülkemiz için canla başla çalışıyoruz. Aklın ve bilimin rehberliğini kabul etmiş manevi mirasçıları olarak bizler, ülkemizin bugün içinde bulunduğu durumdan hızla çıkarak, Atatürk’ün gösterdiği yolda devam etmesi için doğruluktan, adaletten, demokrasiden ve eşitlikten vazgeçmeden yürüyeceğimize bir kez daha söz veriyoruz.

     Bugün, Atatürk’ün en büyük mirası Cumhuriyetimizin yıpratıldığı, kazanımlarının değersizleştirildiği böylesi bir ortamda, Milli Bayramlarımızın kutlamalarının yasaklanması, Resmi Bayramlarımızın kutlamalarının ülkeyi ayrıştıracak noktaya gelmesi açıkça şunun göstergesidir: Atatürk ve Cumhuriyet ile kavgalı olanların gerçek yüzleri bugün ortaya çıkmıştır. Bir kez daha, O’nun büyük eseri, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacağını tekrarlıyor, Cumhuriyetimizin hiçbir zaman sahipsiz kalmayacağını herkesin bilmesini istiyoruz.

     Cumhuriyet’in bekçileri olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla, sevgiyle, rahmetle ve şükran duyguları ile anıyoruz.

Ali GÖKPINAR

Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye İlçe Başkanı

KUŞ: “Atamızı saygıyla anıyoruz” 

Genç Parti Kaynarca İlçe Başkanı Fahri Kuş; 10 Kasım 1938 Atatürk’ün vefatının 82’nci yıldonümü nedeniyle taziye mesajı yayınladı… 

Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82’nci yıldonümü nedeniyle bir anma mesajı yollayan Genç Parti Kaynarca İlçe Başkanı Fahri Kuş; 

 “Bundan tam 82 yıl önce aramızdan ayrılan Cumhuriyetimizin  kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatını büyük üzüntü, minnet, şükran ve saygıyla anıyoruz. Bundan bir asır önce İstiklal Harbini başlatarak, Anadolu topraklarına gömülmeye çalışılan milletimizin önünde yeni bir ufuk açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu milletin en önemli değerlerinden biridir. Kurtuluş Savaşı’nda Türk milletinin bağımsızlığının kılavuzu olmuş, bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi de Gazi Mustafa Kemal Atatürk; sayesinde başarıya ulaşmıştır. Bugün; Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, kazanımlarını artırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere taşıma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. İnşallah, daha güçlü, çok daha itibarlı, çok daha müreffeh bir Türkiye hedefimiz gerçek olacaktır. Bu duygu ve düşüncelere, aramızdan ayrılışının 82. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

ARKOSDER’DEN 10 KASIM MESAJI

Sakarya Arifiye Kosova ve Balkan göçmenleri koruma kültür yaşatma ve dayanışma derneği Başkanı Gökhan Aydınlı 10 Kasım dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurarak bizlere en değerli mirası bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 82. yılında rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum.
Yalnızca bizim tarihimiz değil, dünya tarihi açısından istisna şahsiyetlerden biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, elde ettiği zaferler ve kurucusu olduğu Cumhuriyetimiz ile saygın bir lider olarak tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır.
Bugün O’nun işaret ettiği çağdaş aydınlık yolda, milletimizin tüm bireyleriyle kenetlenerek, Cumhuriyetin kazanımlarının bilinciyle, gösterdiği yolda yürümeye devam ediyoruz.
Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 82. yılında bir kez daha rahmetle ve saygıyla anıyor, şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla yâd ediyorum.
Sakarya arifiye kosova ve balkan göçmenleri koruma kültür yaşatma ve dayanışma derneği


SYKD’den 10 Kasım Mesajı

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, Atatürk’ün vefatının 82. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

SYKD Başkanı Necmettin Kırık mesajında hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk’ün, en büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti ile Türk milletinin muasır medeniyetler seviyesine yükselmesinin yolunu açtığını ifade etti.

Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 82. Yıl dönümünde rahmetle, minnetle, saygıyla ve sevgiyle bir kez daha anıyoruz. Hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk, en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti ile Türk milletinin muasır medeniyetler seviyesine yükselmesinin yolunu açmıştır. Milletimizin Anadolu topraklarından silinmek istendiği bir dönemde, başlattığı kurtuluş mücadelesini zaferle taçlandıran ve millet iradesine dayanan, çağdaş Türkiye Cumhuriyetini kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyen gönlümüzde yaşayacaktır. Ata’mızı 10 Kasım 2020 tarihinde bir kez daha rahmetle, minnetle, saygıyla ve sevgiyle anıyoruz” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın