MÜSİAD Sakarya’dan bayram mesajı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu Kurban Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. EN GÜZEL İKRAM Filizfidanoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi, “Bayramlar biz Müslümanlar için huzurun barışın ve kardeşliğin en güzel şekilde yaşandığı, küslerin barıştığı, akrabanın hatırlandığı müstesna günlerdir. Bayram en küçükten en büyüğe kadar insanın ne denli bir varlık […]

 MÜSİAD Sakarya’dan bayram mesajı

30.07.2020 - 0:11

Güncelleme : 30.07.2020 - 23:12

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu Kurban Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

EN GÜZEL İKRAM

Filizfidanoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi, “Bayramlar biz Müslümanlar için huzurun barışın ve kardeşliğin en güzel şekilde yaşandığı, küslerin barıştığı, akrabanın hatırlandığı müstesna günlerdir. Bayram en küçükten en büyüğe kadar insanın ne denli bir varlık olduğunu idrak ettiği, Allah’ın kuluna en güzel ikramlarından biridir. Bu çerçeve de bayramları manevi hazzını en iyi şekilde idrak edip en güzel şekilde yaşamamız ve yaşatmamız gerekir. Ancak virüsün bizi en çok tehdit ettiği anlar ve zamanlar bizlerin en yoğun hasret giderme girişiminde bulunacağımız ve görmezden geleceğimiz zamanlar olacaktır. Bu vesile ile kurban bayramı bizler için ciddi bir risk teşkil ediyor. Halkımızın “Virüsten bir şey olmaz” diye düşünerek maske, temizlik ve mesafeye dikkat ederek temkinli olmaya devam etmesi en büyük temennimdir.

HER ALANDA SINANIYORUZ

Bizler, Âdemoğulları olarak hayatın her alanında sınanıyoruz. Geçmişte oğluna olan sevgisi ile sınanan İbrahim Peygamber gibi bugün de bizlerin sınavı belki de bu virüs illetidir. Eşimizi, dostumuzu, akrabalarımızı ne kadar seviyorsak o kadar uzak durmamız gerekiyor. Ne kadar zor gelse de, ne kadar pes edecek gibi olsak da Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed S.A.V’in de söylediği gibi “Bulaşıcı hastalığı olanlarla konuştuğunuz zaman, sizinle onlar arasında bir veya iki mızrak boyu mesafe bulunsun.” Maalesef ki, kim hasta kim değil bilemiyoruz. Bu sebeple özellikle temkinli olmak gerekiyor. Biz temkinli olalım, Allah bir çıkar yol gösterecektir.

HASTALIKTAN KURTULUŞ

Bayramların en önemli yanı Müslüman kimsenin bir diğer Müslüman ile kardeş olduğu ve onun iyiliği için çabalaması gerektiğidir. Bu; rızkını paylaşarak, birbirine destek olarak ve bugün için düşünürsek karşısındakinin sağlığını kollayarak olacaktır.  Ben vatanım ve milletim adına maruz kaldığımız bu salgın hastalıktan bir an önce kurtuluş niyaz ediyorum. Vefat eden kardeşlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramımızın insanlığa sağlık getirmesini, sevincimizin tohum olup toprağa düştüğünde yeni sevinçler yeşertmesini diliyorum. Allah’ın rahmeti ve bereketi bizlerle olsun. Kurban Bayramımız mübarek olsun.”

sakaryahalk.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın