Müsiad’dan İHH İle Arakan’lılara Destek Kampanyası

Sakarya İHH ile Müsiad Sakarya Şubesi arasında 2021 Ramazan çalışmaları kapsamında işbirliği protokolü imzalandı. Müsiad ziyaretinde konuşan Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer, 2021 Ramazan ayında zor şartlar altında yaşayan, son günlerde kamplarda çıkan büyük yangınlar nedeniyle daha da sıkıntılı bir sürece giren Arakanlılar için çalışmalarına başladıklarını ifade etti. Arakan’da Ramazan boyunca her gün bin kişiye […]

 Müsiad’dan İHH İle Arakan’lılara Destek  Kampanyası

25.03.2021 - 17:12

Güncelleme : 25.03.2021 - 17:12

Sakarya İHH ile Müsiad Sakarya Şubesi arasında 2021 Ramazan çalışmaları kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

Müsiad ziyaretinde konuşan Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer, 2021 Ramazan ayında zor şartlar altında yaşayan, son günlerde kamplarda çıkan büyük yangınlar nedeniyle daha da sıkıntılı bir sürece giren Arakanlılar için çalışmalarına başladıklarını ifade etti.

Arakan’da Ramazan boyunca her gün bin kişiye toplamda 30 bin kişiye iftar vereceklerini vurgulayan Sezer, aynı zamanda Somali’de sahur ve Tanzanya’da da kumanya dağıtımı faaliyeterli yürüteceklerini söyledi.

Sakarya içerisinde salgın sürecinde son bir yılda yaklaşık 5 bin gıda kolisi ve yaklaşık bin aileye market fişi dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirten Sezer; Bu Ramazan ayı içinde de 2 bin gıda kolisi ve market fişi dağıtımı planlıyoruz dedi.

Müsiad Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu; İHH’nın yurtiçi ve yurtdışı insani yardım çalışmalarını takip ettiklerini ve çok kıymetli bulduklarını ifade ederek her zaman işbirliği içerisinde olacaklarını söyledi.

Filizfidanoğlu, üyelerimizle birlikte bizler de Arakan’da gerçekleştirilecek olan iftar programlarına her türlü katkıyı sunmaya hazırız. Dünyanın neresinde bir mazlum varsa orada olmak bizlerin hem kulluk hem de insanlık görevidir. Arakan da bizim gönül coğrafyamızın kanayan yaralarından biridir. Biz biliyoruz ki kadirşinas halkımız, üyelerimiz bu çağrıya kayıtsız kalmayacaktır ve en büyük desteği verecektir.

Arakanlı mültecilere iftar ikramında bulunmak isteyen hayırseverler Orhan Camii yanındaki Sakarya İHH ‘ya gelerek makbuz karşılığı ya da banka internet yoluyla Sakarya İHH Hesap Numaralarına bağışta bulunabileceklerdir. Bir kişilik sahur bedeli 20 tl olarak belirlendi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın