Necmettin Erbakan Fen Lisesinden Kamuoyuna

Ariifye Necmettin Erbakan Fen Lisesi hakında çıkan dedikodular adına kamuoyuna açıklama bulundu. Yapılan o açıklama; ‘1937’de Eğitim-Öğretime başlayan, Türkiye’nin en köklü okullarından biri olan okulumuz hakkında yersiz dedikoduları kınıyoruz.  İlgili Haber ‘Ağır hasta sayısında artış hızı azalma eğiliminde’ 2020 Yılı Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavla öğrenci tercihlerinin başladığı bugünlerde okulumuz hakkında önceki […]

 Necmettin Erbakan Fen Lisesinden Kamuoyuna

18.07.2020 - 14:44

Güncelleme : 18.07.2020 - 14:44

Ariifye Necmettin Erbakan Fen Lisesi hakında çıkan dedikodular adına kamuoyuna açıklama bulundu.

Yapılan o açıklama;

‘1937’de Eğitim-Öğretime başlayan, Türkiye’nin en köklü okullarından biri olan okulumuz hakkında yersiz dedikoduları kınıyoruz. 

2020 Yılı Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavla öğrenci tercihlerinin başladığı bugünlerde okulumuz hakkında önceki yıllarda da yapılan karalama kampanyasına okulumuzun öğretmenlerinin ücretli ve dışarıdan görevlendirme öğretmenlerle eğitim-öğretim yapıldığı şeklinde bir yenisi daha eklendi.

 Geçmişte öğretmen lisesi olan okulumuzda öğretmenlerin tamamı sınav ve mülakat ile ayrıca proje okul kapsamında tecrübeli, alanında uzman öğretmenlerden seçilerek kadrosu oluşturulmuştur. Dedikoduların önüne geçmek zor .”Meyveli ağaç taşlanır.” diyerek okulumuzu tercih edeceklerin akademik başarılarımıza ve gıpta edilen eğitim ordumuza bakmalarını istiyoruz. 

Biz Necmettin Erbakan Fen Lisesi olarak koyduğumuz hedefe eğitim ve öğretimdeki başarımız, öğrencilerimiz ve velilerimiz ile olan diyaloğumuz ve gerçekleştirdiğimiz projeler ile varacağımıza inanıyor ve bu şekilde çalışıyoruz. Başka okulları karalamak, olmadık yalan ve iftiralar ile kendimizi bir adım öne çıkarmak asla kabul edebileceğimiz bir durum olmadığı gibi bize iftira atarak, olmadık yalanlar ile bir adım öne geçmeye çalışanlara da tavsiyemiz bu yöndedir. Herhangi bir çalışma yapamayan, öğrenci takibini, veli diyaloğunu gerçekleştiremeyenler tek bildiği işi yaparak okulumuza iftira atmaya başlamış ve bu sene de okulumuz kadrosunun yarısının ücretli öğretmen olduğu yalanına başvurmuşlardır. 

Necmettin Erbakan Fen Lisesi alanında uzman ve fedakâr öğretmen kadrosu ile pandemiden dolayı okulların 30 Nisan 2020 tarihine kadar kapalı kalacağı ve eğitimin uzaktan devam edileceğinin Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK tarafından açıklandığı 25 Mart akşamı çevrimiçi kurul toplantısını yapmış ve 26 Mart Perşembe günü 12.sınıf öğrencileri ile 30 Mart Pazartesi günü tüm sınıflar ile uzaktan canlı eğitime başlamıştır. Öğretmenlerimiz aynı şekilde 1 Temmuz itibariyle 12.sınıfa geçen öğrencilerimiz ile hiç bir maddi karşılık beklemeden sınav hazırlık kurslarına, okulumuzun kendi bünyesinde satın aldığı kurumsal uzaktan eğitim sistemi ile derslere başlamışlardır.

Lise tercihinde bulunacak değerli öğrenci ve velilerinin bu tür yalanlara itibar etmemeleri, okulumuz ile ilgili en doğru bilgiyi okulumuz web sayfası, sosyal medya hesaplarından takip etmeleri ve okula bizzat gelerek öğrenebileceklerini belirtmek isteriz.’

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın