Nerede O Eski Bayram İşleri?

Korona virüsle mücadele kapsamında 21 Mart’ta kapatılan berberler ve kuaförler 11 Mayıs itibariyle hizmete başladı.Uzun bir müddet kapalı olan esnaflar Bayram öncesi yapacakları işlerle biraz nefes almak istiyorlardı.İşletmelerde alınan tüm tedbirlere rağmen beklenen olmadı. İlçemiz Esnaflarından Sempati Kufaör İşletme Sahibi Mustafa Gel;’Nerede O Eski Bayram günleri’ diyerek,yaşanan süreci değerlendirdi Mustafa Gel;’Bayram öncesi dükkanların açılacağını bekliyorduk […]

 Nerede O Eski Bayram  İşleri?

23.05.2020 - 3:06

Güncelleme : 23.05.2020 - 3:06

Korona virüsle mücadele kapsamında 21 Mart’ta kapatılan berberler ve kuaförler 11 Mayıs itibariyle hizmete başladı.Uzun bir müddet kapalı olan esnaflar Bayram öncesi yapacakları işlerle biraz nefes almak istiyorlardı.İşletmelerde alınan tüm tedbirlere rağmen beklenen olmadı.

İlçemiz Esnaflarından Sempati Kufaör İşletme Sahibi Mustafa Gel;’Nerede O Eski Bayram günleri’ diyerek,yaşanan süreci değerlendirdi

Mustafa Gel;’Bayram öncesi dükkanların açılacağını bekliyorduk ve beklentimiz de oldu.Covit-19 ,virüsü sebebiyle bakanlığın açıkladığı kurallar çerçevesinde 11,mayısta tekrar bismillah dedik ilk hafta aynen beklediğimiz gibi bir yoğunlukla karşılaştık.

Fakat ikinci hafta bu yoğunluk yarı yarıya düştü.Hatta bu virüs öncesi işler durgun dediğimiz günlerden daha düşük oldu.Bunun sebebini şuna bağlıyorum ulasal başında çıkan bir haberde,bir ilimizde berberlere yapılan testlerde,korona virüsünün pozitif çıkmasının haberi bizim gibi diğer illerde bu işi yapan meslektaşlarımızı olumsuz etkiledi.

Vatandaş da bir korku oluştu ve bazi sosyal medya haberlerinde tras fiyatlarının arttığı haberi müşteriyi düşündürdü.Halbuki biz maliyetimiz artmasına ragmen tarifenin üstüne çıkmadık malum herkes bu krizden etkilendi diyerek,müşterimizi üzmedik kendimizden feragat ettik.

İkinci hafta daha temkinli davranıp vatandaşlar gelmediler.Bizden randevu alıp sonra iptal edenler oldu.Çalıştığı iş yerinden berbere gitmeyin telkini aldığını söylediler.

Bir kaç müşterim evinde anne babasıyla yaşadığını söyleyip traşı erteliyorlar,bir çoğu kendi kendine evde makina alıp saçını üç numara,veya sıfıra vurma yoluna gitti.Bu süreçte dolayısıyla bu bizim işimizi olumsuz yönde etkiledi.

Beklediğimiz ciroyu yapamadık, yinede şükür diyoruz.Bayram sonrası da aynı şekilde durgun geçeceğini düşünüyorum.Gerçekten bu işi yapanlar olarak zor günler geçiriyoruz.

Allah her kesin yardımcısı olsun.. ‘

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın