Neviye İlkokulu Sağlık İçin Süt İç Etkinliği Düzenledi

İlçemiz Eğitim kurumlarından Neviye İlkokulunda ‘Sağlık İçin Süt İç Etkinliği’ düzenledi. Düzenlenen etkinlikte amacın,Beslenmenin önemi konusunda süt içmeye dikkat çekmek, sütün yararlarını kavratmak, sütün faydaları hakkında farkındalık oluşturmak, süt ve süt ürünleri tüketimini teşvik etmek,olduğu belirtildi. Okul İdaresindne yapılan açıklama da,’Bugün gerçekleştirilen etkinlikte   ’’Beslenme Dostu Okul Projesi’’ ve İlçe Kaymakamlığımızın “ Sağlık için, Süt […]

 Neviye İlkokulu Sağlık İçin Süt İç Etkinliği Düzenledi

19.02.2020 - 12:27

Güncelleme : 19.02.2020 - 12:27

İlçemiz Eğitim kurumlarından Neviye İlkokulunda ‘Sağlık İçin Süt İç Etkinliği’ düzenledi.

Düzenlenen etkinlikte amacın,Beslenmenin önemi konusunda süt içmeye dikkat çekmek, sütün yararlarını kavratmak, sütün faydaları hakkında farkındalık oluşturmak, süt ve süt ürünleri tüketimini teşvik etmek,olduğu belirtildi.

Okul İdaresindne yapılan açıklama da,’Bugün gerçekleştirilen etkinlikte   ’’Beslenme Dostu Okul Projesi’’ ve İlçe Kaymakamlığımızın “ Sağlık için, Süt İç Projesi” kapsamında gerçekleştirilen etkinlik ile okulumuzdaki tüm öğrencilerin katılımı ile eş zamanlı olarak;  beslenmenin önemi konusunda süt içmeye dikkat çekmek, sütün yararlarını kavratmak, sütün faydaları hakkında farkındalık oluşturmak, süt ve süt ürünleri tüketimini teşvik etmek, bu konuda toplumda bir bilinç oluşturmak amaçlandı. Etkinlikte emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.’denildi.   


YORUMLAR
Bir Yorum Yapın