NRP Eğitiminde 38 personel daha sertifika aldı

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bebek ölümlerinin önlenmesi amacıyla Covid-19 tedbirleri kapsamında NRP Uygulama Eğitimi düzenlendi. Doğumda gelişebilecek yenidoğan mortalitesini ve asfiksinin yol açacağı sekelleri en aza indirebilme konusunda önemli yer tutan Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) Eğitimi İl Sağlık Müdürlüğü Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi tarafından gerçekleştirildi. Covid-19’la mücadele kapsamında maske, sosyal mesafe ve […]

 NRP Eğitiminde 38 personel daha sertifika aldı

27.08.2020 - 12:39

Güncelleme : 27.08.2020 - 12:39

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bebek ölümlerinin önlenmesi amacıyla Covid-19 tedbirleri kapsamında NRP Uygulama Eğitimi düzenlendi.

Doğumda gelişebilecek yenidoğan mortalitesini ve asfiksinin yol açacağı sekelleri en aza indirebilme konusunda önemli yer tutan Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) Eğitimi İl Sağlık Müdürlüğü Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi tarafından gerçekleştirildi. Covid-19’la mücadele kapsamında maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyularak gerçekleştirilen “Uygulayıcı Eğitime” katılan hekim, ebe, hemşire, acil tıp teknisyeni, ambulans ve acil bakım teknikerinden oluşan toplam 38 sağlık çalışanı düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Üç gün süren eğitime kurs sorumlusu; İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Doç. Dr. İlker Günay, Sağlık Memuru Erkan Haydaroğlu, İzmir İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Dr. Boğaçhan Aytekin, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Ebe Derya Çelik, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Doç. Dr. İbrahim Caner, Doç. Dr. Bahri Elmas, Hemşire Nurdan Ayhan, Hemşire Esra Garlı Ve Hemşire Suzan Güngör Çalışkan eğitimci olarak katıldı.

NRP eğitimcileri tarafından yenidoğana en uygun güncel yaklaşımlar ve uygulamalar aktarıldı. Yürütülen programlar ve çalışmalarla doğumda gelişebilecek yenidoğan mortalitesini ve asfiksinin yol açacağı sekelleri en aza indirmede önemli bir başarı elde edildiği ve bebek ölüm hızının azaltıldığının aktarıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın