Orman Genel Müdür Yardımcısı ve Daire Başkanlarından Sakarya’ya Ziyaret

​       Orman Genel Müdür Yardımcısı Şahin Aybal beraberinde, Bilgi Sistemleri Dairesi başkanı Metin Gültekin ve Orman Zararlıları İle Mücadele Dairesi Başkanı Fatih Ülküdür, Sakarya Orman Bölge Müdürümüz Ziya Polat’ı makamında  ziyaret ettiler. Orman Genel Müdür Yardımcısı Şahin Aybal, Bölge Müdürü, Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Merkez İşletme Müdürü ile hasbihal etti. İlgili Haber Aktif hasta sayımız artmaya devam ediyor. […]

 Orman Genel Müdür Yardımcısı ve Daire Başkanlarından Sakarya’ya Ziyaret

25.07.2020 - 17:22

Güncelleme : 25.07.2020 - 17:22

      Orman Genel Müdür Yardımcısı Şahin Aybal beraberinde, Bilgi Sistemleri Dairesi başkanı Metin Gültekin ve Orman Zararlıları İle Mücadele Dairesi Başkanı Fatih ÜlküdürSakarya Orman Bölge Müdürümüz Ziya Polat’ı makamında  ziyaret ettiler.

Orman Genel Müdür Yardımcısı Şahin Aybal, Bölge Müdürü, Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Merkez İşletme Müdürü ile hasbihal etti.

 2020 yılı  programları ve gerçekleşmeler hakkında Bölge Müdürü Polat’tan bilgir alan Genel Müdür Yardımcısı Aybal, özellikle orman yangınlarıyla mücadelede, uzaktan otomatik duman algılama sistemleriyle birlikte kullanılacak olan insansız hava araçları sayesinde orman yangınları tespit edilecek, erken müdahale ile yangınlara karşı başarılı mücadelenin artacağını dile getirdi. Orman yangınlarıyla mücadelede haberleşme sistemimizi güçlendirdiklerini, ‘’Yangın-Cel Haberleşme’’ sistemiyle birlikte, teşkilatımızın en kısa sürede etkin bir haberleşme ağına kavuşacağını söyledi.

Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanı Gültekin ise;”Bölge Müdürlüklerinin, talepleri doğrultusunda ihale yoluyla alımı yapılan masaüstü bilgisayar, monitör ve ağ anahtarların (switch),  Bölge Müdürlüklerine teslim edilmiştir. Tablet bilgisayarlar ve Laptopların alımını yapıp, onları da en kısa sürede teslim edeceğiz” dedi.

Orman Zararlıları İle Mücadele Dairesi Başkanı Ülküdür ise ”fotokapanların ormanların yasa dışı müdahalere karşı korunmasında  etkin olarak kullanıldığını ve fotokapan kullanımını yaygınlaştırmayı düşündüklerini” söyledi.

Orman Bölge Müdürü Ziya Polat;”Yıl sonu hedeflerinin 2020 yılı programlarını  yüzde yüz gerçekleştirmek olduğunu, Bölge Müdürlüğüne yapılan bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yapılan ziyaretin Bölge Müdürlüğüne moral verdiğini” belirtti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın