Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali açılışına katıldılar

Sakarya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, MARKA ve Kooperatifler işbirliği ile bu yıl 3.’sü düzenlenen, yurtiçi ve yurtdışından birçok tedarikçi ile tüketicinin buluşturulmasının hedeflendiği Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivalinin açılış programına  Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı ve Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’da katıldı. Sapanca/Kırkpınar festival alanında saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan açılış […]

 Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali açılışına katıldılar

16.09.2020 - 17:53

Güncelleme : 16.09.2020 - 17:53

Sakarya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, MARKA ve Kooperatifler işbirliği ile bu yıl 3.’sü düzenlenen, yurtiçi ve yurtdışından birçok tedarikçi ile tüketicinin buluşturulmasının hedeflendiği Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivalinin açılış programına  Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı ve Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’da katıldı.

Sapanca/Kırkpınar festival alanında saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan açılış törenine başta Sakarya Valimiz Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Milletvekilleri Çiğdem Erdoğan Atabek, Levent Bülbül, 24. Dönem İstanbul Milletvekili Faik Tunay, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Orman İşletmeleri Genel Müdürü Bekir Karacabey, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, SUBÜ Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu SATSO Başkanı Akgün Altuğ Festival Koordinatörü Remzi Adıyaman, , SÜSBİR Başkanı Ahmet Dündar, il ve ilçelerin protokol üyeleri, sektör temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Açılış sonrası Kaymakam Bekir Dınkırcı,Başkan İsmail Karakullukçu ve Ak Parti İlçe Başkanı Ali başar ilçemizden de Süs Bitkiciliği firmalarının da katıldığı festivalde birlikte satandları gezdiler.


Koronavirüs tedbirleri doğrultusunda gerçekleşen festivalde, ilimizin doğal tarıma uygunluğu verimli topraklara, ürünleri geliştirip ekonomik girdi oluşturacak donanım imkânlarına sahip olduğu belirtilerek, verimli ovaları ancak böylesi festivaller ve fuarlar aracılığıyla herkesin ihtiyaç duyduğu tecrübelere, birikimlere, bilgilere, ortaklıklara, atılımlara, yatırımlara, gelişmelere kolayca ulaşabildiğine dikkat çekildi.

dav
dav
dav
dav
dav

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın