Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali Sona Erdi

​ 16-19 Eylül 2020 tarihleri arasında dört gün süren “Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali” sona erdi. Sakarya Sapanca Kırkpınar’da, bu sene 3.sü düzenlenen festivale; Yalova,İzmir, Samsun ve Sakarya’dan 150 firmanı katıldı. Festivalde özelikle Orman Bölge Müdürlüğü ve  OMO Sakarya Şubesi stadları da büyük beğeni gördü.  İlgili Haber ‘Bugün yapılan 113.427 test sonucunda 2.091 yeni hasta tespit edildi.’ Bölge Müdürü Ziya Polat festilavalin son gününde’’ İç […]

 Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali Sona Erdi

20.09.2020 - 19:42

Güncelleme : 20.09.2020 - 19:42

​ 16-19 Eylül 2020 tarihleri arasında dört gün süren “Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali sona erdi.

Sakarya Sapanca Kırkpınar’da, bu sene 3.sü düzenlenen festivale; Yalova,İzmir, Samsun ve Sakarya’dan 150 firmanı katıldı.

Festivalde özelikle Orman Bölge Müdürlüğü ve  OMO Sakarya Şubesi stadları da büyük beğeni gördü. 

Bölge Müdürü Ziya Polat festilavalin son gününde’’ İç ve dış mekan süs bitkiciliği yetiştiriciliğinde, Ülke olarak bu ticaretten yeteri pay alabilmek için yatırım ve gayretlerimizi arttırmalıyız. Dünyanın bu sektörde Türkiye’yi örnek göstermesi gerekir.  Sakarya  Fidanlık Müdürlüğüne bağlı üç adet fidanlık şefliği mevcut. Bu fidanlıklarımızda özel sektöre aşı kalemi ve tohum vererek sektörün altlığını oluştuyoruz.’’dedi.

Doğanın ve ormanların, her geçen gün öneminin arttığını vurgulayan Bölge Müdürü Polat, ‘’Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivalinde’’ emeği geçen herkese teşekkür ederek, festivalin ülkemize ve sektörün gelişmesine katkı sağlamasını diledi.

Bölge Müdürü Ziya Polat festivalin kapanış programından sonra, Bölge Müdür Yardımcısı Halil Karademir, Adapazarı İşletme Müdürü Özlem Cevahirci, Soğucak İşletme Şefi Zülküf Kahraman ile birlikte, Soğucak Yaylasında bulunan ve tadilatı devam eden eski toplu koruma binasında incelemelerde bulundu.

Bölge Müdürümüz, binada devam eden tadilat çalışmaların hızlı bir şekilde bitirilmesini talimatladı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın