Sakarya’dan Azerbaycan’a manevi destek

Ermenistan’ın saldırısına uğrayan Azerbaycan’a destek olmak amacıyla Sakarya’da yabancı öğrenciler katıldıkları uçurtma şenliğinde bayrak açtı. MANEVİ DESTEK VERDİLER Sakarya’da öğrenim gören yabancı öğrenciler, katıldıkları uçurtma şenliğinde, Ermenistan’ın saldırısına uğrayan Azerbaycan’a destek olmak amacıyla bayrak açarak manevi destek verdi. Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Serdivan ilçesi Kırantepe mevkisinde düzenlenen uçurtma şenliğine; Suriye, Yemen, Sudan, Afganistan, Kazakistan, […]

 Sakarya’dan Azerbaycan’a manevi destek

30.09.2020 - 22:09

Güncelleme : 01.10.2020 - 11:33

Ermenistan’ın saldırısına uğrayan Azerbaycan’a destek olmak amacıyla Sakarya’da yabancı öğrenciler katıldıkları uçurtma şenliğinde bayrak açtı.

MANEVİ DESTEK VERDİLER

Sakarya’da öğrenim gören yabancı öğrenciler, katıldıkları uçurtma şenliğinde, Ermenistan’ın saldırısına uğrayan Azerbaycan’a destek olmak amacıyla bayrak açarak manevi destek verdi. Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Serdivan ilçesi Kırantepe mevkisinde düzenlenen uçurtma şenliğine; Suriye, Yemen, Sudan, Afganistan, Kazakistan, Somali, Tunus, Fas, Cezayir, Zimbabve ve Cibuti uyruklu yaklaşık 50 öğrenci katıldı.

TÜRK VE AZERBAYCAN BAYRAKLARI

Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde öğrenim gören öğrenciler, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırısına tepki göstermek ve Azerbaycan’a destek vermek amacıyla Türk ve Azerbaycan bayrakları açtı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, çeşitli ülkelerden Sakarya’ya gelen öğrencilerin, kentin iki güzide üniversitesinde eğitim gördüğünü söyledi.

“HER ZAMAN DEVAM EDECEK”

Öğrencileri en iyi şekilde ağırlamak için gayret gösterdiklerini anlatan Özsoy, “Yurt dışından gelen öğrenciler için gençlik merkezlerimizce Serdivan’da uçurtma şenliği düzenledik. Öğrencilerimizin gözlerindeki mutluluğu gördükçe bizler de mutlu oluyoruz. Bu tür etkinliklerimiz her zaman devam edecektir. Öğrencilerimiz, Türk ve Azerbaycan bayrakları açarak Azerbaycan’a destek mesajı verdi. Ben de kardeşimiz Azerbaycan’da, Ermenistan tarafından düzenlenen hain saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

sakaryahalk.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın