SASİAD 2022 yılı beklentilerini açıkladı.

“2022’de güven ve istikrar ortamının sağlanmasını bekliyoruz”  Pandemi ve ekonomik krizlerin yaşandığı 2021’in zorlu bir yıl olduğunu ifade eden SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka 2022’de güven ve istikrar ortamının sağlanmasını beklediklerini söyledi.   Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SASİAD) Başkanı Ümit Karayaka; sürdürülebilir kalkınmanın tesis edilerek, ekonomide öncelikle güven ortamının sağlanması gerektiğine dikkat çekerek, […]

 SASİAD 2022 yılı beklentilerini açıkladı.

31.12.2021 - 15:26

Güncelleme : 31.12.2021 - 15:26

“2022’de güven ve istikrar ortamının sağlanmasını bekliyoruz” 

Pandemi ve ekonomik krizlerin yaşandığı 2021’in zorlu bir yıl olduğunu ifade eden SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka 2022’de güven ve istikrar ortamının sağlanmasını beklediklerini söyledi.  

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SASİAD) Başkanı Ümit Karayaka; sürdürülebilir kalkınmanın tesis edilerek, ekonomide öncelikle güven ortamının sağlanması gerektiğine dikkat çekerek, “2021 yılının ekonomide yaşanan türbülansın geride kalması ve sorunların çözüldüğü bir yıl olması temennimizdir. Hükümetin dövizdeki dalgalanmalara müdahalesi piyasaları sakinleştirse de bu sürecin uzun vadede sürdürülebilir olması önemli. Ekonomiye güven ancak istikrar ile mümkün. 2022’de güven ve istikrar ortamının sağlanmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.   Pandemi süreci ve kurdaki dalgalanmalar nedeniyle işletmelerin sermayelerinin büyük oranda eridiğini de belirten Karayaka, bu durumun ilerleyen zamanlarda işletmeler için önemli bir nakit sıkıntısı oluşturabileceğini de ifade ederek şunları söyledi: “Bu yüzden piyasalara 2022 yılı başında uzun vadede düşük faizli krediler ile yeni destek paketlerinin devam etmesini bekliyoruz. Yeni yılda Ülke ekonomisinin büyümesi için kur ve enflasyon dengede tutularak, iş dünyası desteklenmeli; üretime, istihdama ve yeni yatırımların önü açılmalıdır. “ şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın