Seracılık Mükemmeliyet Merkezi çiftçilere örnek oluyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından Akyazı’da faaliyete alınan Seracılık Mükemmeliyet Merkezi, farklı şehirlerden misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Son olarak Bolu İl Tarım Müdürlüğü yetkilileri ve bölge çiftçilerinden oluşan heyet, merkezi ziyaret ederek eğitim toplantısı gerçekleştirdi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve kısa sürede 600 tona ulaşan üretimiyle dikkatleri üzerine çeken Seracılık Mükemmeliyet Merkezi, Türkiye’nin birçok şehrinden […]

 Seracılık Mükemmeliyet Merkezi çiftçilere örnek oluyor

15.11.2022 - 17:37

Güncelleme : 15.11.2022 - 17:37

Büyükşehir Belediyesi tarafından Akyazı’da faaliyete alınan Seracılık Mükemmeliyet Merkezi, farklı şehirlerden misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Son olarak Bolu İl Tarım Müdürlüğü yetkilileri ve bölge çiftçilerinden oluşan heyet, merkezi ziyaret ederek eğitim toplantısı gerçekleştirdi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve kısa sürede 600 tona ulaşan üretimiyle dikkatleri üzerine çeken Seracılık Mükemmeliyet Merkezi, Türkiye’nin birçok şehrinden misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Merkezin faaliyetleri arasında yer alan eğitim ve bilgilendirme toplantıları kapsamında ziyaretçilerine kapılarını açan Seracılık Mükemmeliyet Merkezi, tarımsal eğitimde model proje olarak öne çıkıyor. Son olarak Bolu İl Tarım Müdürlüğü yetkilileri ve bölge çiftçilerinden oluşan heyeti ağırlayan merkezde, düzenlenen eğitim toplantısıyla seracılık ve tesis hakkında kapsamlı bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Tarımda yenilikçi uygulamalar

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, tarımda profesyonellik vurgusu yapılarak, “Büyükşehir Belediyesi olarak tarımsal alanda gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetlerde yenilikçi bir politika izleyerek gelişen tüm teknolojik ve ekipman olanaklarını yakından takip ediyoruz. Yaşadığımız dünyada iklim değişikliğinin getirmiş olduğu sorunlar, bizleri gerçekleştireceğimiz tarımsal faaliyetlerde daha profesyonel ve hassas davranmaya yönlendirmektedir.”

“Bu noktada başta şehrimiz olmak üzere ülkemizde tarımın gelişmesi adına edindiğimiz tüm tecrübeleri merkezimizi ziyaret eden misafirlerimiz ile paylaşıyoruz. Bolu İl Tarım Müdürlüğü yetkilileri ve bölge çiftçilerine, alanında uzman mühendis ve yetkililerimiz tarafından eğitim toplantısı düzenlenerek kapsamlı bir bilgilendirme gerçekleştirilmiştir. Kendilerine bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür eder, tüm çiftçilerimize üretim hayatlarında başarılar dileriz” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın