‘Sokağa Çıkma Yasağı ve Koronavirüsle Mücadele Toplantısı Yapıldı.’

İçişleri Bakanlığınca alınan tedbirlerin salgına olan etkisinin en üst noktaya taşınabilmesi amacıyla; tüm illerimizde yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları 10.00-20.00 saatleri dışında Sokağa Çıkma Yasağı uygulanacağına ilişkin genelgenin yayınlanmasının ardından Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başkanlığında bugün saat:11:00’de İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda Sokağa Çıkma Yasağı Toplantısı yapıldı. Toplantıya Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’nın yanı sıra; Arifiye […]

 ‘Sokağa Çıkma Yasağı ve Koronavirüsle Mücadele Toplantısı Yapıldı.’

19.11.2020 - 18:30

Güncelleme : 19.11.2020 - 18:30

İçişleri Bakanlığınca alınan tedbirlerin salgına olan etkisinin en üst noktaya taşınabilmesi amacıyla; tüm illerimizde yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları 10.00-20.00 saatleri dışında Sokağa Çıkma Yasağı uygulanacağına ilişkin genelgenin yayınlanmasının ardından Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başkanlığında bugün saat:11:00’de İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda Sokağa Çıkma Yasağı Toplantısı yapıldı.

dav


Toplantıya Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’nın yanı sıra; Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Jandarma Komutanı J.Asb.Kd. Bçvş. Sebahattin Aktaş, Komiser Haydar Işık,İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek katıldı. 

dav

Toplantıda İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelge kapsamında açık olacak işyeri, işletme, kurumlar ve istisna kapsamında olan vatandaşlarımız ile İlçemizde sokağa çıkma yasağının uygulanması için alınacak tedbirler, bu süreçte vatandaşlarımıza hizmet verecek, akaryakıt istasyonunun ve veteriner hekim kliniğinin belirlenmesi konusunda planlama, kurumlar arası koordinasyon, bu süreçte yapacağı çalışmalar değerlendirilerek karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak kararlar alındı. 

Ayrıca toplantıda Genelgenin  5.1numaralı “Açık Olacak İşyeri, İşletme ve Kurumlar” başlığının (ı) maddesi kapsamında İlçemizde faaliyet gösteren akaryakıt istasyonları ve lastik tamircileri arasından daha önceden kurada çıkanlar hariç  kura çekimi yapılarak 2 günlük bu süreçte  açık olacak akaryakıt istasyonları  ve lastik tamircileri belirlendi. Çekilen kura sonucunda Sokağa Çıkma Yasağı süresinde;
21 Kasım Cumartesi Günü saat:20.00’den/22 Kasım Pazar Günü saat:10.00’a kadar
-Sarılar Petrol (Hanlı Merkez Mah.Dörtyol San. Sitesi No:314)
-Opet Petrol (Adliye Mah. D650 Karayolu 7 Km)
– Yağmur Rot Balans( Hanlı)
22 Kasım Pazar  Günü saat:20:00’den /23 Kasım Pazartesi Günü saat:05:00’e kadar
-Opet-Alt Petrol Ürünleri A.Ş ( Arifbey Mah. Atatürk Cad. No: 12/1)
-Class Petrol Kasel Enerji ( Adliye Mah. Eskişehir Yolu Üzeri 5 Km No:344)
– Lastikevi Overlas
açık kalacaklar.

dav


Kaymakamımız Dınkırcı; Sokağa Çıkma Yasağında kurallara uymanın koronavirüsle mücadelede son derece önemli olduğunu belirterek tüm kurumlarımızın ilgili mevzuat uyarınca gerekli çalışmaları yapmasını, uygulamanın hassasiyetle takip edilmesini, mağduriyete ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek şekilde tedbirlerin alınmasını görevli tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın koordinasyon içerisinde senkronize şekilde çalışmasını istedi. Ayrıca Koronavirüs (Covid-19)’la mücadele kapsamında İlçemizde yapılan çalışmalar, İlçemizdeki son durum ve konu ile ilgili yapılması gereken çalışmalar toplantıda görüşülerek  maske, mesafe ve temizliğin önemi özellikle vurgulandı.

 İçişleri Bakanlığı’nın 18.11.2020 tarih ve 19161 sayılı Sokağa Çıkma Kısıtlamasına İlişkin Genelgesi İçin Tıklayınız…

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın