Stajyer avukatlar cübbelerini giydi

Stajyer avukatlara yönelik düzenlenen törende konuşan Başkan Av. Abdurrahim Burak, “Bugün ruhsatlarını alan iki genç meslektaşımın; adalete, hakka ve tam bağımsız savunmaya çok önemli katkıları olacaklarına eminim. Meslektaşlarımı tebrik ediyor, aramıza hoş geldiniz diyorum” dedi. Sakarya Barosu’nda staj dönemini başarıyla tamamlayan stajyer avukatlar Cerennur Çatalbaş ve Muhammed Yasir İnce, meslek yeminlerinin ardından cübbelerini giyerek ruhsatnamelerini […]

 Stajyer avukatlar cübbelerini giydi

11.04.2019 - 14:35

Güncelleme : 11.04.2019 - 14:35

Stajyer avukatlara yönelik düzenlenen törende konuşan Başkan Av. Abdurrahim Burak, “Bugün ruhsatlarını alan iki genç meslektaşımın; adalete, hakka ve tam bağımsız savunmaya çok önemli katkıları olacaklarına eminim. Meslektaşlarımı tebrik ediyor, aramıza hoş geldiniz diyorum” dedi.

Sakarya Barosu’nda staj dönemini başarıyla tamamlayan stajyer avukatlar Cerennur Çatalbaş ve Muhammed Yasir İnce, meslek yeminlerinin ardından cübbelerini giyerek ruhsatnamelerini aldılar.

Ruhsatnamelerini alan stajyer avukatlara Sakarya Barosu Konferans Salonu’nda tören düzenlendi. Düzenlenen ruhsat törenine; Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Başkan Yardımcısı Av. Osman Ayar, Yönetim Kurulu Sayman üyesi Av. Talha Toçoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri ve aileler katıldı.

Törende meslek yeminlerini eden stajyer avukatlara ruhsatnameleri, Başkan Av. Abdurrahim Burak ile birlikte yanlarında staj yaptıkları avukatlar; Av. Ahmet Ziya Akar ve Av. Hayrunnisanur Gökçe Dursun tarafından takdim edildi.

Tam bağımsız savunma

Nitelikli bireyler yetiştirdikleri için genç meslektaşlarının ailelerine teşekkür eden Başkan Burak, “Adalet, hak ve hukuk için verdiğimiz mücadeleye destek olacak olan iki meslektaşımın bugünlere gelmesine vesile olan ailelerine teşekkür ediyorum. Bugün ruhsatlarını alan iki genç meslektaşımın; adalete, hakka ve tam bağımsız savunmaya çok önemli katkıları olacaklarına eminim. Meslektaşlarımı tebrik ediyor, aramıza hoş geldiniz diyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Burak, genç meslektaşlarına ruhsatlarını takdim ettikten sonra Avukatlık Kanunu, Sakarya Barosu rozeti ve Baroya ait kalem seti hediye ederek, tebrik etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın