Tever, Sayın Cumhurbaşkanımızın bazı sosyal medya platformları ile ilgili yaptığı açıklamaları muhalefet çarpıtıyor.

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bazı sosyal medya platformları ile ilgili yaptığı açıklamaların belli zümrelerce özellikle çarpıtıldığını ifade ederek, “Milletimize ve değerlerimize düşmanlıkta sınır tanımayan bazı grupların, yasaklara ve baskılara karşı yıllarca mücadele etmiş Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu yaklaşımını baskıcı ve yasakçı bir kalıp içerisinde sunmaları beyhude […]

 Tever, Sayın Cumhurbaşkanımızın bazı sosyal medya platformları ile ilgili yaptığı açıklamaları muhalefet çarpıtıyor.

02.07.2020 - 14:05

Güncelleme : 02.07.2020 - 14:05

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bazı sosyal medya platformları ile ilgili yaptığı açıklamaların belli zümrelerce özellikle çarpıtıldığını ifade ederek, “Milletimize ve değerlerimize düşmanlıkta sınır tanımayan bazı grupların, yasaklara ve baskılara karşı yıllarca mücadele etmiş Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu yaklaşımını baskıcı ve yasakçı bir kalıp içerisinde sunmaları beyhude bir çabadır. Muhalefetin Sayın Cumhurbaşkanımızın bazı sosyal medya platformları ile ilgili açıklamalarını bağlamından koparıp çarpıtması, kanunlarımızı hiçe sayarak servet kazanan küresel tekelci platformların savunuculuğunu yaparak, müstehzi açıklamalarda bulunması içler acısıdır. Sorunlara çare bulmak gibi bir derdi olmayan muhalefetin bu meseleyi de sulandırdığını milletimiz görmüştür.

Sayın Cumhurbaşkanımızın siyasi hayatı boyunca vesayetle, anti demokratik unsurlarla, yasakçı zihniyetle mücadelesi aziz milletimizin malumudur. Söz konusu sosyal medya platformları, cinsel istismar, müstehcenlik, kumar, dolandırıcılık, suça teşvik, terör propagandası, hakaret gibi kanunlarımızın suç saydığı konularda vatandaşlarımızın haklarının korunmasına yönelik hiçbir katkısı olmadan faaliyetlerine devam etmektedir. Ayrıca bu platformlar ülkemizde kontrolsüz bir şekilde kazanç elde etmekte ve hiçbir vergi yükümlülüğüne tabi olmaksızın faaliyet göstermektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın meselenin bu yönüne işaret ettiğini özellikle belirtmek isterim. Sayın Cumhurbaşkanımız milletimizin birliği, bütünlüğü ve menfaati için söz konusu alanda hukuki bir düzenlemenin ilgili organlarca yapılmasını vurgulamıştır. Uluslararası şirketlerin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de belli yükümlülüklerini yerine getirmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatmıştır. Konuyla ilgili partimiz gereken tüm kanuni düzenlemeleri bir an evvel gerçekleştirecektir. Vatandaşlarımız müsterih olsun, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti, her alanda olduğu gibi bu mesele ile ilgili de örnek bir uygulama ve modeli hayata geçirecektir” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın