TÜBİFED Başkanından ‘Bilişim Haftamız Kutlu Olsun’ Mesajı

Bilişim Sektörü Dernekleri Federasyonu TÜBİFED Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Kırık, her yıl mayıs ayının ilk haftası kutlanan Bilişim Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Zenginliğin bilgiyle ölçüldüğü bir çağda yaşadığımızı belirten TÜBİFED Başkanı Necmettin Kırık; “Yeniliklere açık, üretebilen, üretileni geliştirebilen bilgi toplulukları ülkelerin asıl zenginlik kaynağıdır. Günümüzde teknolojik gelişmelere ayak uyduramayan milletlerin dünya üzerinde söz sahibi […]

 TÜBİFED Başkanından ‘Bilişim Haftamız Kutlu Olsun’ Mesajı

06.05.2022 - 19:39

Güncelleme : 06.05.2022 - 19:39

Bilişim Sektörü Dernekleri Federasyonu TÜBİFED Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Kırık, her yıl mayıs ayının ilk haftası kutlanan Bilişim Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Zenginliğin bilgiyle ölçüldüğü bir çağda yaşadığımızı belirten TÜBİFED Başkanı Necmettin Kırık; “Yeniliklere açık, üretebilen, üretileni geliştirebilen bilgi toplulukları ülkelerin asıl zenginlik kaynağıdır. Günümüzde teknolojik gelişmelere ayak uyduramayan milletlerin dünya üzerinde söz sahibi olma şansı giderek azalmaktadır. Bilişim, bilgi dünyası ile teknoloji dünyası arasındaki köprüyü kuran en önemli etkendir. Bu yüzden teknoloji ve internet hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Bilişim teknolojisi, özellikle son yıllarda ortaya koyduğu ürünler ve gösterdiği inanılmaz gelişim sayesinde insan hayatını önemli ölçüde etkilemektedir. Bu etkiyi ülkeler üzerinde de görmek mümkündür. Bilişim teknolojisini yakından takip eden ülkeler kalkınma hızlarını artırırken diğerleri bu sürece ayak uyduramamanın getirdiği olumsuzlukları yaşamaktadır. Ülkemize bilişim sektöründe hizmet eden kuruluşlar olarak bilişimin önemini biliyoruz ve bu alanda atılan her adımda teknolojiyi ithal eden değil ihraç eden konuma getiren bilişimcilerimizi tebrik ederiz. Bilişim Haftamız kutlu olsun.” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın