TÜBİTAK 16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışması Ödülleri Törenle Verildi.

TÜBİTAK 16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Asya Bölge Yarışması Ödül Töreni, Marmara Üniversitesi Mehmet Genç Külliyesi Kongre Merkezi’nde yapıldı. Sakarya’dan derece alan projelerin de bulunduğu ödül törenine; Maltepe Kaymakamı Bahri Tiryaki, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Düzce İl Millî Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, bölge […]

 TÜBİTAK 16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışması Ödülleri Törenle Verildi.

01.04.2022 - 16:43

Güncelleme : 01.04.2022 - 16:43

TÜBİTAK 16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Asya Bölge Yarışması Ödül Töreni, Marmara Üniversitesi Mehmet Genç Külliyesi Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Sakarya’dan derece alan projelerin de bulunduğu ödül törenine; Maltepe Kaymakamı Bahri Tiryaki, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Düzce İl Millî Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, bölge koordinatörleri, il koordinatörleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Bugün karşınızda bir il müdüründen ziyade bir eğitimci ve bu ülkenin geleceğinden ümitli bir ferdi olarak konuşmaktayım. Büyük İskender, hocası Aristo’yu anlatırken “Babam beni gökten yere indirdi. Hocam beni yerden göğe yükseltti” der. Buradaki danışman öğretmenlerimiz de tüm bilimsel süreçlerde öğrencilerimizin elinden tutarak onları zirveye taşıdılar. Danışman öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyorum.  Öğrencilerimizin ortaya koydukları bu başarılı çalışmalar ile her alanda olduğu gibi bilim ve teknoloji sahasında da sınırları aşan ülkemizin geleceğinden çok umutluyum” dedi.

Sakarya’dan Vakıfkent TOKİ İmam Hatip Ortaokulunun tarih alanında bölge birinciliği, coğrafya alanında bölge üçüncülüğü kazandığı TÜBİTAK 16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmasında, projeleri dereceye giren öğrencilere ödülleri, törene katılan protokol üyeleri tarafından verildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın