TÜRKMER’den Uluslararası Antlaşma

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÜRKMER) ile Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Türk Uygarlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi (TUAUM) arasında akademik iş birliği antlaşması imzalandı. İki üniversite arasında yürütülecek akademik çalışmalarda bilgi üretme faaliyetlerinin gerçekleşmesinin esas alındığı iş birliği antlaşması, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi TUAUM Müdürü Doç. Dr. Oktay Özgür ile TÜRKMER Müdürü Prof. […]

 TÜRKMER’den Uluslararası Antlaşma

27.10.2022 - 18:19

Güncelleme : 27.10.2022 - 18:19

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÜRKMER) ile Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Türk Uygarlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi (TUAUM) arasında akademik iş birliği antlaşması imzalandı.

İki üniversite arasında yürütülecek akademik çalışmalarda bilgi üretme faaliyetlerinin gerçekleşmesinin esas alındığı iş birliği antlaşması, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi TUAUM Müdürü Doç. Dr. Oktay Özgür ile TÜRKMER Müdürü Prof. Dr. Köksal Şahin tarafından imzalandı. Bu iş birliğiyle iki üniversite arasında teknolojik, mesleki eğitim, araştırma, bilgi aktarımı ve entelektüel yaşamın ve kültürel gelişimin teşvik edilmesi amaçlanıyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın