Üveys’in akülü sandalye talebi geri çevrilmedi.

Sakarya İHH, Akyazı Pazarköy’de yaşayan 8 yaşındaki Üveys’in akülü sandalye talebini geri çevirmedi. Sakarya İHH Akyazı İlçe Temsilciği aracılığıyla akülü sandalye talebinde bulunan 8 yaşındaki Üveys’in arzusu hayırseverlerin desteği ile karşılandı. Yeni akülü sandalye sahibi olan Üveys’in mutluluğu görenleri duygulandırdı. Akyazı İlçe Temsilciliğine ve hayırseverlere teşekkür eden Sakarya İHH Dernek Müdürü Cemil Başer; Ramazan ayına […]

 Üveys’in akülü sandalye talebi geri çevrilmedi.

19.04.2021 - 12:07

Güncelleme : 19.04.2021 - 12:07

Sakarya İHH, Akyazı Pazarköy’de yaşayan 8 yaşındaki Üveys’in akülü sandalye talebini geri çevirmedi.

Sakarya İHH Akyazı İlçe Temsilciği aracılığıyla akülü sandalye talebinde bulunan 8 yaşındaki Üveys’in arzusu hayırseverlerin desteği ile karşılandı. Yeni akülü sandalye sahibi olan Üveys’in mutluluğu görenleri duygulandırdı.

Akyazı İlçe Temsilciliğine ve hayırseverlere teşekkür eden Sakarya İHH Dernek Müdürü Cemil Başer; Ramazan ayına böyle güzel bir yardımla başladıkları için çok mutlu olduklarını ifade etti.

Başer; Ramazan ayı berekettir, paylaşmaktır güzel haslettir. Ülkemiz ve dünyanın farklı coğrafyalarında ihtiyaç sahipleri zor günler geçiriyor. Milyonlarca kişi Ramazan’da yeniden hatırlanmanın umudunu taşıyor. 29 yıldır olduğu gibi bu Ramazan da ihtiyaç sahiplerine, hatırlanmayı bekleyen kimsesizlere ve sıkıntıya düşmüş çaresizlere umut olmak için yola çıkıyoruz. Biliyoruz ki; iyilik paylaşıldıkça umut var olmaya devam edecektir dedi.

Ramazan’da Umut Var” sloganı ile çalışmalarını gerçekleştireceğiz diyen Başer, İHH ekipleri olarak 29 yıllık tecrübenin verdiği güvenle ulaştıkları bölgelerde yardıma muhtaç insanların, mültecilerin, yetim ailelerinin kapılarını çalacak, Ramazan bereketini taşıyacağız inşallah şeklinde konuştu.

Sakarya İHH bu Ramazan’da Arakan’da 30 bin kişiye iftar, Tanzanya’da bin aileye gıda kolisi ve Sakarya içerisinde en az 3 bin aileye kumanya yardımı ile 300 den fazla yetim çocuğa bayramlık kıyafet yardımı gerçekleştirecek.

Bir kişilik iftar bedeli 20 tl, kumanya 175 tl ve bayramlık 150 tl olarak belirlendi. Ramazan fitre, fidye, zekat, sadaka, iftar, kumanya, bayramlık vb bağışlar için Orhan Camii yanındaki İHH Bağış Kabul Merkezine gelerek makbuz karşılığı veya banka internet yoluyla yardımlar yapılabilir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın