Vali Kaldırım Yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde incelemelerde bulundu.

Vali Çetin Oktay Kaldırım, 10 Ağustos Pazartesi günü hizmet vermeye başlayacak olan Yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde incelemelerde bulundu.   Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Kampüsü yanında yapımı tamamlanan hastanedeki servislerle birimleri gezen Vali Kaldırım, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü’den genel bilgiler aldı.   “370 Yataklı Hastanede 403 Sağlık […]

 Vali Kaldırım Yeni Kadın Doğum  ve Çocuk Hastanesinde incelemelerde bulundu.

07.08.2020 - 22:47

Güncelleme : 07.08.2020 - 22:49

Vali Çetin Oktay Kaldırım, 10 Ağustos Pazartesi günü hizmet vermeye başlayacak olan Yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde incelemelerde bulundu.  

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Kampüsü yanında yapımı tamamlanan hastanedeki servislerle birimleri gezen Vali Kaldırım, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü’den genel bilgiler aldı.   “370 Yataklı Hastanede 403 Sağlık Çalışanı Görev Yapacak”
Yaklaşık 48 bin metrekare kapalı alana sahip hastanede; kadın hastalıkları ve doğum servisinde 130, çocuk hastalıkları servisinde 165 ve yoğun bakım ünitesinde 75 olmak üzere toplamda 370 yatak sayısıyla hizmet verileceğini söyleyen İl Sağlık Müdürü Öğütlü, kadın doğum ve çocuk hastalıkları acil hizmetleri, 5 salonda ameliyat hizmetleri, yeni doğan çocuk yoğun bakım hizmetleri, Perinatoloji Merkezi ve Tüp Bebek Ünitesinin yer aldığı hastanede, çift kişilik ve tek kişilik özel odalarda doğum hizmetleri seçeneğinin yer aldığını, 8 yataklı Anne Oteli bulunduğunu, alanında uzman 20 kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, 20 çocuk hastalıkları uzmanı, 2 çocuk cerrahisi uzmanı, 200 ebe ve hemşire, bir diyetisyen, bir psikolog ve bir sosyal çalışmacı olmak üzere toplam 403 sağlık çalışanın görev yapacağını, 630 araçlık bir de otopark alanı bulunduğunu belirtti.   “5 Yıldızlı Otel Konforunda”
İncelemeler sırasında hastane personeline kolaylıklar dileyen Vali Çetin Oktay Kaldırım, tüm özellikleri ile 5 yıldızlı otel konforunda hizmet verecek hastanenin modern ve teknolojik altyapısı ile de hem şehrimize hem de bölgeye büyük katkısı olacağını ifade ederek hayırlı olması temennisinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın