Vefa Destek, Sosyal Yardımlar ve Koronavirüsle Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Tam Kapanma Tedbirleri konulu genelgesine istinaden; Tam kapanma dönemi içerisinde, vefa destek grubunun çalışmaları, sosyal yardımlar, İlçemizde koronavirüs’de son durum ve seyehat izin belgeleri konuları görüşülmek üzere İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’nın yanı sıra; İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Lütfi Tansı,İlçe Emniyet Müdürü Taner […]

 Vefa Destek, Sosyal Yardımlar ve Koronavirüsle Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi.

04.05.2021 - 13:08

Güncelleme : 04.05.2021 - 13:08

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Tam Kapanma Tedbirleri konulu genelgesine istinaden; Tam kapanma dönemi içerisinde, vefa destek grubunun çalışmaları, sosyal yardımlar, İlçemizde koronavirüs’de son durum ve seyehat izin belgeleri konuları görüşülmek üzere İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’nın yanı sıra; İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Lütfi Tansı,İlçe Emniyet Müdürü Taner Tuncer, Arifiye Polis Merkezi Amiri Komiser Haydar Işık, İlçe Jandarma Komutanı Sebahattin Aktaş, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Niyat Şıkoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Kemal Karakoç,İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban, İlçe Müftüsü Hasan Rahmi Düzenli, PTT Müdürü Merih Şener, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akbulut, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hakan Tanıl, Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Yavuz katıldı.


  Toplantıda; Tam kapanma dönemi içerisinde gerek engelli ve yaşlı aylıkları gerekse sosyal destek ödemelerinin salgınla mücadele koşullarına uygun şekilde gerçekleştirilerek, (Ptt kart sahipleri ve banka hesaplarına aktarılacaklar hariç) 5- 10 Mayıs 2021 tarihleri arasında engelli ve yaşlı aylığında sosyal destek ödemesinde ise hak sahibinin ödemelerinin evlerinde gerçekleştirilmesi gerektiği ve daha önceki sosyal destek ödemelerinde olduğu gibi tam kapanma döneminde de Kaymakamlığımız koordinasyonunda başta, PTT dağıtıcıları olmak üzere kolluk görevlileri ile vefa sosyal destek grupları ile diğer kamu personeli aracılığıyla gerçekleştirileceği bu konuda ilgililerin gerekli tedbirleri almaları istendi.


  Genelge Kapsamında yer alan üretim, imalat, lojistik sektörlerinin ve işveren konumundaki kişilere muafiyetleri noktasında herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve bunun yanı sıra tarım ve çiftçilik faaliyetinde bulunan vatandaşlarımıza kolaylık sağlanması belirtildi.


  17 günlük Tam kapanma dönemi öncesi, esnası ve sonrasında vatandaşlarımıza seyahatlerinde izin belgesi alma mecburiyeti getirilmiştir. Bu doğrultuda vatandaşlarımız seyahat izin belgelerini e devlet veya 199 üzerinden başvuru yaparak izi alabilecekler…

Tam kapanma’dan sebebiyle oluşan yoğunluktan dolayı vatandaşlarımızın mağdur olmaması için seyehat izin belgeleri başvurularının zamanında onaylaması hususu ifade edilerek, ihtiyaç halinde kamu kurum ve kuruluşlarının gerekli desteği sağlayacak.


  İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, İçişleri Bakanlığımızın talimatlarının süresinde yerine getirilmesinin önemini örnekleri ile açıklayarak, özellikle maske, mesafe ve temizlik önemini vurgulayarak, Vefa Destek Hizmetleri konusunda da tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın görev ve sorumluluklarının yerine getirmesini isteyerek yapılan çalışmalar için teşekkür ettti.

Aynı şekilde bundan sonrada Koronavirüsle mücadelede tüm kamu kurum ve kuruluşlarının eşgüdüm içerisinde artan oranlı çalışmasının önemini vurgulayarak, filyasyon ve mahalle denetim ekiplerine tüm kamu kurum ve kuruluşların destek olunmasını istedi. 

  Toplantının son bölümünde Arifiye İlçemizde Koronavirüsle mücadelede son durum görüşülerek yapılan ve yapılacak çalışmalar karar altına alındı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın