YUNUS TEVER’İN LİSTESİ BELLİ OLDU

Tever’in yönetim kurulu üyelerinde büyük değişime gittiği dikkatlerden kaçmazken, eskilerden de bir çok isim yeni yönetimde yer aldı. TEVER’İN LİSTESİ BELLİ OLDU AK Parti Sakarya İl Teşkilatı 7’nci Olağan Genel Kurulu, Serdivan Spor Salonunda yapılıyor. Korona tedbirleri kapsamında gerçekleşen genel kurula daha önce katılacağı açıklanan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un yerine Parti Sözcüsü Ömer Çelik katıldı. .Kongreye tek […]

 YUNUS TEVER’İN LİSTESİ BELLİ OLDU

20.01.2021 - 16:25

Güncelleme : 20.01.2021 - 16:56

Tever’in yönetim kurulu üyelerinde büyük değişime gittiği dikkatlerden kaçmazken, eskilerden de bir çok isim yeni yönetimde yer aldı.

TEVER’İN LİSTESİ BELLİ OLDU

AK Parti Sakarya İl Teşkilatı 7’nci Olağan Genel Kurulu, Serdivan Spor Salonunda yapılıyor. Korona tedbirleri kapsamında gerçekleşen genel kurula daha önce katılacağı açıklanan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un yerine Parti Sözcüsü Ömer Çelik katıldı. .Kongreye tek aday olarak giren Tever’in listesi belli oldu.

BAŞKAN YUNUS TEVER

Ahmet Fazlıoğlu, Ayşe Kahraman, Berrin Yılmazer, Cengiz Bakan, Cevat Özbay, Ekrem Duran, Emre Tan, Enes Akcan, Enis Aksoy, Enver Tok, Fatih Balkancı, Fatih Akın, Fetma Betül Özenç, Fevzi Gürsoy, Fikret Kesim, Hamza Kuriş, Huran Şen, Hasan Şevki, Hasan Gudil, İlhan Türkseven, İrem Tömekçe Gezer, İrfan Püsküllü. Kadir Alagöz, Kenan Işıklı, Kurşat Kılıç, M. Erkut Aşaoğlu, Merve Hilal Coşar, Mihriban Alemdar, Muhammet Enser Halıcı, Murat Salih Başer, Mükerrem Koç, Ömer Aslan, Perihan Yaylalı, Rıza Bora, Savaş Yılmazer, Seher Kural Cinanoğlu, Salim Yıldırım, Semih Gülşan, Serdar Özdemir, Sarre Koç, Sevde Girişken, Sibel Galipoğlu, Sinan Uyar, Süleyman Yıldırım, Şenol Çalışkan, Uğur Çarboğa, Ülker Şenyurt, Yavuz Korkmaz, Yusuf Çelik,

YEDEK YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Yavuz Selim Bakkaloğlu, Atahan Ahmet Tekir, Orhan Uludağ, Yusuf Ayseli, Hüseyin Çolak, Faruk Kır, Lütfi Kara, İlker Akay, Rabia Daşdan, Muzaffer Şimşek, Turhan Başkurt, Nizamettin Karagözoğlu, Ayşenur Arkan, Mehmet Torunoğlu, Hasan Günçıkan, Murat Üzer, Yaşar Kayan, Semih Kocaman, Rıfkı Taş, Büşra Gerdan, Hüseyin Dindar, Ahmet Zeki Arslan, İpek Girgin, Yunus Emre Elbek, Yüksel Bıçakçılar. 

UYARILARDA BULUNULDU

AK Parti Sakarya 7’nci Olağan Kongre öncesinde delegelerin ve katılımcıların ateş ölçümü Yaparak, korona tedbirlerine uyulması yönünde uyarıda bulundu. Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Genel Merkez Sözcüsü Ömer Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Milletvekileri Çiğdem Erdoğan Atabek, Recep Uncuoğlu, MHP grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül, Belediye Başkanları siyasi parti temsilcileri ve delegeler katıldı.  Yeterli çoğunluğunun sağlanmasının ardından Saygı Duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Olağan Kongre, İl Başkanı Yunus Tever’in konuşmasıyla başladı. Olağan Kongre de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans aracılığı ile partililere seslendi.

ÜÇ YIL ÖNCESİNİ HATIRLATTI

Kongrenin açılış konuşmasında AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, ilimizin bu gün yine tarihi bir gün yaşadığını belirterek, katılımcıları selamladı. Tever yaptığı konuşmada, 3 yıl önce 6’ncı Olağan Kongrede yine partililer ile aynı salonda bir araya geldiklerini ifade  etti. Şuan ki atmosferin daha farklı olduğunu ifade eden  Tever, “Belki bugün salgın sebebiyle sayısal olarak aynı çoğunlukta bir arada değiliz fakat aynı ruhu yaşayan, aynı inanca ve aşka sahip, aynı heyecanı duyan kalp atışlarını bugün bu salonda en derinden hissettiğimi öncelikle belirtmek istiyorum” dedi.

‘KONGRELER TAZELENMEDİR’

Tever şöyle devam etti, “ Kongreler, AK Parti’nin kendini yeniden tanımladığı ve kadrolarını tazelediği kurullardır. Bizlerin düğün günleridir. Siyasi partilerin öncelikle kendilerini gözden geçirdikleri, bir durum muhasebesi yaptıkları, kim olduklarını hatırladıkları önemli süreçlerdir. Yaşanan salgın sürecine rağmen üç kez ertelemek zorunda kaldığımız kongrelerimizi aldığımız tedbirler çerçevesinde tüm ilçelerimizde başarıyla icra ettik ve bugün İl Kongremizde hep bir aradayız. “

ŞEREF VE ONUR MESELİ

Kongrelerde, partilerinin 2023 seçimlerine hazırlayacak yeni bir teşkilat yapısı inşa etmenin gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Tever, “ Toplumun her kesimini kucaklayan yeni kadrolarımızla, hem 20 yıllık geçmişimize sahip çıkacak, hem de geleceğe yönelik hedeflerimizi bu teşkilat yapılarımızla yarınlara taşıyacağız inşallah. Bizler; gecesini gündüzüne katan, cesur, kararlı ve yürekli bir Genel Başkan ile birlikte çalışıyoruz. Ülkesi ve milleti için durmaksızın mücadele eden, ümmetin derdiyle dertlenen, mazlumların sesi olan liderimizle, Recep Tayyip Erdoğan ile yol yürümek bizim için bir şeref ve onur vesilesidir. Siyasette var olmanın en büyük motivasyon kaynağıdır”dedi

DAVAMIZDAN ŞAŞMADIK

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada çizgilerinden ve davalarından şaşmayacağını vurgulayan Tever, önlerinde çok önemli bir yol haritası olduğunu belirtti. Tever, “O da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu 2023, 2053 ve 2071 vizyonudur. Bu vizyonun hayata geçirilmesi için her bir teşkilat mensubu kardeşime çok önemli sorumluluklar düşüyor.

Her birimizin bu sorumluluk bilinciyle hareket ederek ‘Büyük ve Güçlü Türkiye’ ideali için tüm gücümüz ile çalışmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

SİNSİ İTTİFAKLAR

Konuşmasında ülke olarak, bir istiklal ve istikbal mücadelesi verildiğini, güvenlikten ekonomiye kadar hemen her alanda ciddi sınamalarla karşı karşıya oldukları bir dönemden geçtiklerini belirten Tever, “Bizim adımız AK Parti, Bizim Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, Allah’ın İzniyle karanlık hesapları bir kez daha bozacak, sinsi ittifakları bir kez daha yerle bir edeceğiz” dedi

‘HAZIRMISIN SAKARYA?’

Sakarya’ya yakışanı yapacaklarını, Cumhur İttifakı olarak Devlet için, vatan için, hep beraber hareket ederek çalışacaklarını ifade eden Tever, Kadın Kollarıyla, Gençlik Kollarıyla ve tüm teşkilat mensupları ile çalmadık kapı bırakmayacaklarını söyledi. Tever, “İşte Sakarya teşkilatı burada! Evet. 2023’ e doğru giderken yeniden bir tarih yazmaya; Liderine, Başkomutanına, Cumhurbaşkanına sahip çıkmaya hazır mısın Sakarya?” diye sordu.

sakaryahalk.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın