11.UFKA YOLCULUK TANITIM ZİYARETLERİ BAŞLADI

Türkiye genelinde düzenlenen ve Bu yıl 11.cisi gerçekleştirilecek Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması tanıtım ziyaretleri kapsamında Agah Sosyal Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mükremin AY ve Ufka Yolculuk İl Tertip Heyetinden Sinan Uzun, Süleyman Şahiner ve Ali Özdem’in katılımları ile Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI Beyi ziyaret edip yarışma […]

 11.UFKA YOLCULUK TANITIM ZİYARETLERİ BAŞLADI

15.01.2023 - 18:54

Güncelleme : 15.01.2023 - 18:54

Türkiye genelinde düzenlenen ve Bu yıl 11.cisi gerçekleştirilecek Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması tanıtım ziyaretleri kapsamında Agah Sosyal Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mükremin AY ve Ufka Yolculuk İl Tertip Heyetinden Sinan Uzun, Süleyman Şahiner ve Ali Özdem’in katılımları ile Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI Beyi ziyaret edip yarışma hakkında bilgi verdiler.

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması 11. kez yol arkadaşlarını yarışmaya davet ediyor.

Bu yıl 11 ayın sultanı “Ramazan” temalı yarışmanın kayıtları 23 Aralık 2022 Cuma günü saat 20.00’de başladı. Yarışmaya www.ufkayolculuk.com adresinden yapılacak olan başvurular ise 9 Nisan 2023 Pazar günü saat 07.59’da sona erecek.

11. Ufka Yolculuk ve 11 Ayın Sultanı Manevi Bahar Mevsimi Ramazan

Ufka Yolculuk her yıl birbirinden farklı ve ilgi çekici konularıyla büyük ilgi topluyor. Hazırladığı eserlerle yarışmacıların okuma alışkanlığı kazanmasına ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlıyor.

Bu yıl Ramazan ayında ve “Ramazan” konusunda yapılacak olan Ufka Yolculuk Yarışması unutulanları hatırlatmayı, farkındalık oluşturmayı, yeni ve sürdürülebilir alışkanlıklar kazanılmasına aracı olmayı hedefliyor.

Her Kategori İçin Ayrı Kitap

Yarışma bu yıl da dört ayrı kategoride düzenleniyor. Sorulara kaynak olan ve kategorilere özel hazırlanan kitaplar ise şöyle; ilkokul kategorisinde “Eyvah! Ramazan Kayıp”, ortaokul kategorisinde “Bir Başka Zaman, Ramazan”, lise kategorisinde “1’e 1000 Yok mu İsteyen?” ve yetişkin kategorisinde ise “Manevi Bahar Mevsimi Ramazan”

İlk 300’e Para Ödülü Verilecek.

Online olarak iki aşamada gerçekleştirilecek olan yarışmada sıralama 2. Aşama sınav sonuçlarına göre olacak ve bu sıralamada dereceye giren yarışmacılara merkezi ve il ödülleri takdim edilecek.

“Gerçek ödülü bilgi” olan yarışma sonunda ilk ona giren yarışmacılara 3000 TL, 11- 30 arası yarışmacılara 2000 TL, 31-50 arası yarışmacılara 1500 TL, 51- 100 arası yarışmacılara 1000 TL, 101- 300 arası yarışmacılara 500 TL para ödülü verilecek.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgilere 7’den 70’e herkes www.ufkayolculuk.com sayfasından ve sosyal medya hesaplarından ulaşabiliyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın