24 TEMMUZ BASIN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE KUTLUYORUZ.

ARSİADER Yönetim Kurulu adına Başkan Fatih Fahri YETER 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı; Başkan Yeter’in o mesajı; ”Meşrutiyetin ilanı ile birlikte gazetelerin ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlandığı 24 Temmuz 1908 tarihini ülkemizde her yıl ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı´ olarak kutluyoruz. İlgili Haber ‘Bugün yapılan 113.427 test sonucunda 2.091 yeni hasta […]

 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE KUTLUYORUZ.

24.07.2020 - 0:52

Güncelleme : 24.07.2020 - 0:52

ARSİADER Yönetim Kurulu adına Başkan Fatih Fahri YETER 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı;

Başkan Yeter’in o mesajı;

”Meşrutiyetin ilanı ile birlikte gazetelerin ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlandığı 24 Temmuz 1908 tarihini ülkemizde her yıl ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı´ olarak kutluyoruz.

Gazetecilik, kişilerin hak ve hürriyetlerine saygılı, halkın haber alma özgürlüğünü yerine getiren; en zor şartlarda, cesurca, tarafsız, dürüst, Yapıcı ve ilkeli şekilde icra edilen ayrıcalıklı bir meslektir.

Gazeteci, gecesini gündüzüne, canını dişine katarak, ailesinden çocuğundan fedakarlık yaparak mesleğini icra etmeye çalışan, kamuoyunun doğru bilgi almasında sorumluluk sahibi kişidir. İleri demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olan basın, cesur, tarafsız, çıkarsız ve yapıcı eleştirilerle yöneticilere yol gösteren araçtır.


Şehrimizde ve ilçemizde bu anlayışla görev yapan tüm gazetecilerimizin 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE KUTLUYORUZ…”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın