ARSİADER’den Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’na destek açıklaması geldi

Arifiye’nin yetiştirdiği değerlerden olan,Sakarya Üniversitesi Öğretim görevlisi Tarihçi Akademisyen Prof. Dr. Ebubekir SOFUOĞLU hakkında geçtiğimiz günlerde medyada yer alan haberlerle ilgili Arifiye Esnaf Sanayici ve İş adamları Derneği(ARSİADER)’den destek açıklaması geldi. ARSİADER’den yapılan o açıklama; ‘Arifiye’nin ve Sakarya’nın Yetiştirdiği Sakarya Üniversitesi Öğretim görevlisi Tarihçi Akademisyen kıymetli hocamız Prof. Dr. Ebubekir SOFUOĞLU hocamız hakkında son günlerde […]

 ARSİADER’den Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’na destek açıklaması geldi

10.10.2020 - 19:57

Güncelleme : 10.10.2020 - 19:57

Arifiye’nin yetiştirdiği değerlerden olan,Sakarya Üniversitesi Öğretim görevlisi Tarihçi Akademisyen Prof. Dr. Ebubekir SOFUOĞLU hakkında geçtiğimiz günlerde medyada yer alan haberlerle ilgili Arifiye Esnaf Sanayici ve İş adamları Derneği(ARSİADER)’den destek açıklaması geldi.

ARSİADER’den yapılan o açıklama;

‘Arifiye’nin ve Sakarya’nın Yetiştirdiği Sakarya Üniversitesi Öğretim görevlisi Tarihçi Akademisyen kıymetli hocamız Prof. Dr. Ebubekir SOFUOĞLU hocamız hakkında son günlerde Sosyal medyada, bazı vakıflar ve haber siteleri tarafından ismi kullanılarak yıpratma çalışmaları yapılmaktadır.

Arifiye Esnaf Sanayici ve İş adamları Derneği ARSİADER Yönetimi Olarak öncelikle şunun bilinmesini isteriz ki değerli hocamızı derneğimize, proğram, konferans veya söyleşi yapmak üzere her davet ettiğimizde ikilem dahi yapmadan, hiç bir bedel veya herhangi bir ücret talep etmemeksizin katılarak bizleri onurlandırmıştır.

Bunun yanında Bizim gibi Arifiye İmam Hatip Okulu Yaptırma ve yaşatma Derneği (AİHDER) ve birçok sivil toplum kuruluşlarının programlarına da aynı şekilde katılım sağladığına şahit olduğumuz kıymetli hocamızın gerçek dışı, çarpıtarak, mesnetsiz bir şekilde isminin yıpratılması, bilinçsizce eleştirilmesi bizleri derinden üzmüştür.

ARSİADER başta olmak Üzere Arifiyeli STK’lar olarak Prof. Dr Ebubekir SOFUOĞLU hocamız gibi değerlerimizin her zaman yanındayız ve yanında olacağız. ‘

ARSİADER

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın