Avukatlar Günü için mesaj yayınladı

Gelecek Partisi Sakarya Sivil Toplum Ve Halkla İlişkiler Başkanı Murat Haliloğlu Avukatlar Günü için mesaj yayınladı Murat Haliloğlu, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Haliloğlu adaletin tesisi, bireysel hak ve özgürlüklerin korunması ile vatandaşların devletle ilişkisinde güvenin devamlılığı bağlamında avukatların önemli görev yaptığına vurgu yaparak, “avukatların bu […]

 Avukatlar Günü için mesaj yayınladı

05.04.2022 - 13:30

Güncelleme : 05.04.2022 - 13:30

Gelecek Partisi Sakarya Sivil Toplum Ve Halkla İlişkiler Başkanı Murat Haliloğlu Avukatlar Günü için mesaj yayınladıMurat Haliloğlu, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Haliloğlu adaletin tesisi, bireysel hak ve özgürlüklerin korunması ile vatandaşların devletle ilişkisinde güvenin devamlılığı bağlamında avukatların önemli görev yaptığına vurgu yaparak, “avukatların bu önemli  gününü tebrik ediyorum” dedi. 
Murat Haliloğlu, 5 Nisan Avukatlar günü dolayısıyla yayımladığı mesajında tüm avukatların gününü tebrik etti.
Avukatların hakların korunmasında, adaletin sağlanmasında ve toplumsal ilişkilerde yaşanan sorunların giderilmesinde önemli bir görevi yerine getirdiğine vurgu yapan Haliloğlu, hukuk devletinin temel organlarından olan savunma hakkını yerine getiren avukatların bireyleri bilgilendirip, yönlendirerek söz konusu hakların korunmasında büyük pay sahibi olduklarını ifade etti.
 Haliloğlu, mesajında şunları kaydetti:
“Avukat savunma mesleğini ifa eden, adaletin yanında yer almayı kendisine meslek edinen kişidir. Temel hak ve özgürlüklerimizin teminatı ve demokratik hukuk devletinin ön koşulu olan, bağımsız ve tarafsız yargının kurucu unsuru konumundaki avukatlarımız, adaletin tecellisine katkıda bulunarak toplumsal barışın korunmasına ve devamında kutsal bir görev icra etmektedirler. Avukatlarımız ve onların meslek kuruluşları olan barolarımız da bireylerin hakları kadar, hukukun üstünlüğüne dayalı demokrasinin de her zaman savunucuları olmuşlardır. Avukatlık Kanunu’nda yargının kurucu unsuru olarak tespit edilen avukatlar, adaletin tesisi ve tecellisi hususunda önemini göz ardı edilemeyecek kadar büyük katkılar sunmaktadırlar.
Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete intikal etmiş avukatlarımızı rahmetle yad ederken; 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyor, değerli avukatlarımıza selam ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın