Bir yıl daha geride kaldı…

arifiyehaber.net  ailesi olarak tüm takipçilerimizim YENİ YILINI  tebrik ederiz.Haber sitemiz yayın hayatına başladığı günden bugüne siz değerli halkımızn ‘Hür Sesi’ olmaya devam ediyor.2021 yılında da ilçemizden sizlere vereceğimiz güzel haberlerde buluşmak dileği ile göstermiş olduğunuz ilgi ve teveccühe teşekkür ederiz… Vali Çetin Oktay KALDIRIM’ın Yeni Yıl Mesajı Vali Çetin Oktay KALDIRIM’ın Yeni Yıl dolayısı ile […]

 Bir yıl daha geride kaldı…

31.12.2020 - 12:31

Güncelleme : 31.12.2020 - 17:05

arifiyehaber.net  ailesi olarak tüm takipçilerimizim YENİ YILINI  tebrik ederiz.Haber sitemiz yayın hayatına başladığı günden bugüne siz değerli halkımızn ‘Hür Sesi’ olmaya devam ediyor.2021 yılında da ilçemizden sizlere vereceğimiz güzel haberlerde buluşmak dileği ile göstermiş olduğunuz ilgi ve teveccühe teşekkür ederiz…

Vali Çetin Oktay KALDIRIM’ın Yeni Yıl Mesajı

Vali Çetin Oktay KALDIRIM’ın Yeni Yıl dolayısı ile yayınladığı kutlama Mesajı

Kadim değerleri, muhteşem doğal güzelliklerinin yanı sıra, Anadolu’nun müstesna ve asil insanlarının yaşadığı bu eşsiz şehrinde, yeni bir yılı karşılamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

            Her yeni yıl, umut dolu güzel yarınlara, yeni hedeflere, mutlu, huzur dolu ve müreffeh yarınlara ulaşmamız için bizlere taze başlangıçlar ve yepyeni fırsatlar sunmaktadır.

            Tüm dünyayı etkisi altına alan pandeminin gölgesinde geride bıraktığımız 2020 yılı içerisinde her şeye rağmen Sakarya’mızın sahip olduğu eşsiz potansiyeli harekete geçirerek şehrimizin kalkınması, büyümesi, daha müreffeh hale gelmesi, markalaşması, tanıtılması, bir dünya kenti olması ve dünyanın en önemli cazibe merkezlerinden birisi haline gelmesi için başlattığımız çalışmalarımız, yeni bir yılda da artarak devam edecektir.

            2021 yılında amacımız; yine her yönüyle gelişmiş, akıllı kent konseptiyle yönetilen daha yaşanabilir, daha rekabetçi bir Sakarya inşa etmek, tematik ve odaklı çalışmalarla şehrimizin vizyonunu dünyaya açmak, kültür, sanat, tarih, doğa, kış, spor, gastronomi ve inanç turizminde önemli bir uluslararası destinasyon olmak, Ar-Ge, inovasyon, tasarım, sağlık, bilişim, biyoteknoloji gibi yeni nesil alanlarda önemli bir merkez haline gelmek, yatırım ortamı ve iklimini daha da iyileştirerek gelişen, çeşitlenen ve daha katma değerli hale gelen tarım, sanayi ve lojistik altyapısıyla üretimde uluslararası ölçekte hedeflenen yerlere ulaşmak olacaktır.

            Bu minvalde toplumun tüm kesimleri, şehrin paydaşları ve aktörleri ile birlikte aynı bakış açısı ve sinerji içerisinde hareket edecek, birlik ve dayanışma içerisinde olmaya gayret edeceğiz. Şehrimizi ön plana çıkaran özgün ve mümeyyiz vasıflarının yanı sıra zengin kültürel dokusu, geleneksel ve yöresel değerleri ve huzur ortamını daha da geliştirerek ve her şeyden önce övündüğümüz ve dünyanın en asil ve kalitelisi olarak gördüğümüz insan kaynağımızı daha vasıflı hale getirerek bütün bu hedeflerimizi ortak akıl ve elbirliğiyle gerçekleştireceğiz.

            2021 yılının ilimiz, ülkemiz ve tüm dünya için öncelikle bu salgın sürecinin ortadan kalkarak sağlık ve huzur dolu bir yıl olmasını temenni ediyoruz. Bununla birlikte yine tüm dünyanın özlemini çektiği barış, kardeşlik ve huzur ortamının arttığı, sıkıntıların sona erdiği bir yıl olması en büyük dilediğimizdir. Özellikle her anlamda ve her alanda dünyaya örnek olan, farklı ve değerler üstü medeniyet tasavvuru ve yönetim anlayışıyla her zaman olduğu gibi pandemi sürecinde de dünyanın neresinde olursa olsun garip, gureba, dertli, ihtiyaç sahibi herkese şefkat ve merhamet elini uzatan, bütün insanlığa çok büyük değerler katan ve katkılar sunan güzel ülkemizin daha da gelişerek dünyada hedeflediği ve hak ettiği yere gelmesi en büyük arzumuzdur.

            Bu duygu ve düşüncelerle, yeni bir yılın her türlü sıkıntılardan azade, huzur dolu bir yıl olmasını temenni ediyor, vatansever, mert, yiğit, misafirperver, alicenap, mukaddesat ve bayrak aşığı Sakaryalı hemşehrilerimin, her derecedeki kamu görevlisi arkadaşlarımın ve değerli basın mensuplarının yeni yılını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

SYKD’den yeni yıl mesajı

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, yeni yıl mesajı yayımladı.

SYKD Başkanı Necmettin Kırık mesajında, geçtiğimiz yılın en önemli olayının tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını olduğuna dikkat çekerek bu süreçte çok sayıda vatandaşımızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını belirtti.

Salgın sürecinde toplum olarak büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirten Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık ailelerinden ve sevdiklerinden fedakarlıklarda bulunan tüm sağlık çalışanlarına şükran borçlu olduklarını ifade etti.

Bundan bir yıl önce 2020’ye büyük umutlarla girdiklerini hatırlatan SYKD Başkanı Kırık ancak nereden ve nasıl geldiği hâlâ bilinmeyen bir virüsün koca bir yılı tüm dünya insanlarına adeta zehir ettiğini kaydetti.

Eğitimin aksadığı, ticari hayatın birçok alanda durma noktasına geldiği, sosyal hayatın neredeyse hiç yaşanamadığı bir yılı acılarla geride bırakmaya hazırlandığımız şu dakikalarda 2021 yılına yine umutlarla girmek istediklerini dile getiren Kırık, “Koronavirüs salgını dolayısıyla hayatını kaybeden tüm insanlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekânları cennet olsun. Salgının getirdiği sosyal ve ekonomik aksaklıklara rağmen daha yaşanabilir bir Sakarya ve ülkemiz için birlik ve beraberlik içinde olmaya devam edeceğiz. Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına uyarak bu büyük felaketi de atlatacağız. Güzel günleri yine hep birlikte  yaşayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle 2021 yılının milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Yeni yılın hepimize başta sağlık olmak üzere mutluluk ve huzur getirmesini bekliyoruz.” dedi.

Yeni Yıl Sağlık ve Huzurla Geçsin

Özel Medar Hastanesi Sakarya Başhekimi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Op. Dr. Kamil Köse, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


ZOR BİR YIL GERİDE KALDI
Geride bıraktığımız 2020 yılının Covid 19 Pandedemisinin gölgesinde geçtiğini ifade eden Özel Medar Hastanesi Sakarya Başhekimi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Op. Dr. Kamil Köse, sağlık çalışanlarının büyük fedakarlığının asla unutulmayacağını söyledi. Op. Dr. Köse, “Covid 19 Pandemisi 2020 yılında ülkemiz ve dünya için büyük bir tehlike olarak güncelliğini korudu. Bu virüs ile baş etmek için sağlık çalışanları başta olmak üzere çok sayıda fedakar insanın büyük bir özveri ile mücadelesine şahit olduk. Özel Medar Hastanesi Sakarya ailesi olarak hekimlerimizden hemşirelerimize, sağlık personellerimizden yöneticilerimize kadar 7 gün 24 saat mesai gözetmeksizin görevimizin başında olduk. Bizlerin yorgunluğunu dindiren, zorlukların üstesinden gelmemize ilham veren tek şey ise hemşerilerimizin sağlıklı bir şekilde bizlere gülümsemesi oldu”

TEDBİRLERİ ELDEN BIRAKMAYALIM
Op. Dr. Köse, “Zor bir yılı yine pandeminin gölgesinde geride bırakırken 2021’e umutla bakmak istiyoruz. Yeni yılda yeni normal hayata sıkı sıkı sarılarak Sağlık Bakanlığımız ve Bilim Kurulumuzun tavsiyelerine uymaya devam etmemiz gerektiğini unutmamak zorundayız. Daha sağlıklı günlere ancak, bu zor zamanlarda gerekli tedbirlere uyarak ulaşabiliriz. 2021 yılının Sakaryamız ve Türkiyemiz açısından hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Çok daha sağlıklı ve mutlu olacağımız günlerin yakın olduğuna inanıyor, Özel Medar Hastanesi Sakarya’nın tüm sağlık kadrosu ve yönetim kurulu adına tüm vatandaşlarımızın yeni yılını tebrik ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın