Hafızlık Proje Okulu Öğrencileri Ramazan Ayının Güzelliğine Güzellik Katıyor.

  Hafızlık Proje Okulumuz Sakarya Erenler Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, ramazan ayı dolayısıyla yedi farklı camide mukabele okuyor.   Öğrencilerinin tümü örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimi alan Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulunda hafızlığını bitiren öğrenciler geçmişin izinden giderek mukabele geleneğimizin geleceğe taşınmasında köprü vazifesi görüyorlar. İlgili Haber SAMATO’dan SIEMENS’e ziyaret Şehrimizin merkez […]

 Hafızlık Proje Okulu Öğrencileri Ramazan Ayının Güzelliğine Güzellik Katıyor.

18.04.2021 - 23:45

Güncelleme : 18.04.2021 - 23:45

 

Hafızlık Proje Okulumuz Sakarya Erenler Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, ramazan ayı dolayısıyla yedi farklı camide mukabele okuyor.  

Öğrencilerinin tümü örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimi alan Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulunda hafızlığını bitiren öğrenciler geçmişin izinden giderek mukabele geleneğimizin geleceğe taşınmasında köprü vazifesi görüyorlar.

Şehrimizin merkez camileri; Erenler Merkez Camii, Doğanbey Camii, Çiftlik Camii, Yavuz Selim Camii, Yeni Eren Camii, Bağlar Camii ve Ali Kuzu Camiinde, her gün bir cüzü ezbere okuyan öğrencilerimiz, yeryüzüne gönderilmiş en güzel kelamı kendilerini muhabbetle karşılayan ve dikkatle dinleyen cami cemaatinin karşısında okumanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyorlar.  

“Geçmişe İz Geleceğe Biz” projesi kapsamında ramazan ayında mukabele geleneğinin devamlılığının sağlanmasında genç neslin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesinden büyük memnunluk duyduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Kur’an-ı Kerim’in muhafızı yavrularımızı yaptıkları bu ulvi görev vesilesiyle tebrik etti. 

Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulunun akademik olarak da ülke genelindeki hafızlık proje okulları arasında başarılarıyla gurur kaynağımız olduğunu ifade eden Durmuş evlatlarımızın her alanda en iyi şekilde yetişmelerinde emeği olan hocalarımıza, öğretmenlerimize ve ailelerimize teşekkür etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın