Hyundai Assan’dan bir okulumuza 2 adet hibe eğitim aracı

Kaymakam Bekir Dınkırcı, Hyundai Assan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş. ile SATSO Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında gerçekleştirilen eğitim iş birliği açılış programına katıldı. Programa Kaymakamımızın yanı sıra Hyundai Assan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş. Fabrika Müdürü Wongyun Park ve İdari Birimler Direktörü Barbaros Yıldırım, Arfiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sakarya […]

 Hyundai Assan’dan bir okulumuza 2 adet hibe eğitim aracı

17.10.2022 - 13:26

Güncelleme : 17.10.2022 - 13:26

Kaymakam Bekir Dınkırcı, Hyundai Assan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş. ile SATSO Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında gerçekleştirilen eğitim iş birliği açılış programına katıldı.

Programa Kaymakamımızın yanı sıra Hyundai Assan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş. Fabrika Müdürü Wongyun Park ve İdari Birimler Direktörü Barbaros Yıldırım, Arfiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sakarya İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Duran Yüce, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda okul müdürü Emrah Önal’ ın açılış konuşmasıyla devam etti. Önal;”Mesleki eğitim iş birliği kapsamında Hyundai Assan şirketi tarafından okulumuza 2 adet eğitim aracı ve atölye eğitim materyalleri hibe edildi. Ayrıca okulumuz kardeş okul statüsüne alınmış alınarak. Hyundai Assan şirketi tarafından başarılı öğrencilerimize eğitim bursu verileceğini” belirtti.

Akabinde söz alan Hyundai Assan Genel Müdürü Wongyun Park konu ile ilgili açıklamalar yaparak mesleki eğitime destek vereceklerini açıkladı.

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’da Mesleki Eğitime verilen desteğin önemini vurgulayarak destekleri için Hyundai Assan şirketi yetkililerine teşekkürlerini ileterek tekniker ve teknisyen yetiştirmenin önemini örnekleriyle açıkladı.

Kaymakam Dınkırcı,” İlçemizin tarım ve sanayi bölgesi olduğunu, 20283 dekar tarım arazisine sahip ilçemizde süs bitkiciliğinde de önemli bir yer edindiğini belirterek tarım ve sanayide yenilenebilir enerjinin önemini ifade ederek sanayi kuruluşlarının bu alana yatırım yapmasının önemini” vurguladı.

Program katılımcılarla birlikte toplu fotoğraf çekimiyle sonlandırıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın