İHH Yangın Tatbikatı Yaptı

İHH Arama Kurtarma Sakarya ekibi ile Sakarya Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı’nın eğitim birimi işbirliği ile Temel Yangın Eğitimi ve Tatbikatı gerçekleştirildi. Sakarya Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığının eğitim birimi tarafından verilen eğitimde toplamda 32 kişilik ekibimize yangın ve yangın tüpleri ile ilgili temel bilgilendirmeler yapıldı. Sakarya İHH Arama Kurtarma Birimi Sorumlusu Osman Yılmaz; Arama Kurtarma gönüllülerimize […]

 İHH Yangın Tatbikatı Yaptı

08.11.2021 - 20:02

Güncelleme : 08.11.2021 - 20:02

İHH Arama Kurtarma Sakarya ekibi ile Sakarya Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı’nın eğitim birimi işbirliği ile Temel Yangın Eğitimi ve Tatbikatı gerçekleştirildi. Sakarya Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığının eğitim birimi tarafından verilen eğitimde toplamda 32 kişilik ekibimize yangın ve yangın tüpleri ile ilgili temel bilgilendirmeler yapıldı.

Sakarya İHH Arama Kurtarma Birimi Sorumlusu Osman Yılmaz; Arama Kurtarma gönüllülerimize Temel Yangın Bilinci Eğitimi verilmiştir. Eğitim sırasında gönüllülerimize alınması gereken önlemler konusunda bilgiler aktarılmıştır. Ekibimize verilen eğitimde ilk olarak yangın öncesi, yangın esnasında ve yangın sonrası okulda, iş yerinde, evde ve açık alanlarda neler yapmaları gerektiği anlatıldı. Eğitim sonunda alana dönen gönüllülere ise alarm verilerek yangın tatbikatı gerçekleştirildi dedi.

İHH Arama-Kurtarma Birimi Sakarya ve Batı Karadeniz Bölge Koordinatörü Osman Yılmaz’ın önemle üstünde durduğu konu ise gönüllülerin, bireylerin eğitim konusunda donanımlı olmaları hakkında sık sık tekrarlanarak özellikle geleceğimiz olan gençlerimizin bu konularda bilgilendirilmesi gerekmektedir. Evlerimizin Afete Hazır Evler, okullarımızın Afete Hazır Okullar ve ülkemizin Afete Hazır Türkiye olabilmesi için İHH Arama-Kurtarma Sakarya ekibi olarak okullarda, fabrikalarda ve birçok kurumda eğitimlerine devam edeceklerdir. Arama-Kurtarma ve afetler ile ilgili bilgi almak için Adapazarı Orhan Gazi Camii karşısında bulunan Sakarya İHH Merkez binasını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca 02647772444 numaralı telefon, www.sakaryaihh.org.tr web sitesi ve ihhsar54@gmail.com e-posta adresinden bilgi edinebilirsiniz.

Yılmaz, Afete Hazır Türkiye olabilmemiz için her şehir, her ilçe, her kasaba, her mahalle, her sokak, her ev ve her bireyin özveriyle bu eğitimlere katılmaları gerektiğini önemle vurguladı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın