İlçemizde Koronavirüsle Mücadele Toplantısı ve İşyeri Denetimleri yapıldı

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Risk Gruplarına Göre Alınacak Tedbirler konulu Genelgesine istinaden Koronavirüsle (Covid-19) mücadele konusunda daha etkin ve verimli olunması ve kurumlar arası koordinasyonun en üst seviyelere çıkması amacı ile Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başkanlığında; İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda koronavirüsle mücadele toplantısı yapıldı. Toplantıya Kaymakam Bekir Dınkırcı’nın yanı sıra; Arifiye Belediye Başkanı […]

 İlçemizde Koronavirüsle Mücadele Toplantısı ve İşyeri Denetimleri yapıldı

03.03.2021 - 13:24

Güncelleme : 03.03.2021 - 13:24

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Risk Gruplarına Göre Alınacak Tedbirler konulu Genelgesine istinaden Koronavirüsle (Covid-19) mücadele konusunda daha etkin ve verimli olunması ve kurumlar arası koordinasyonun en üst seviyelere çıkması amacı ile Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başkanlığında; İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda koronavirüsle mücadele toplantısı yapıldı.


Toplantıya Kaymakam Bekir Dınkırcı’nın yanı sıra; Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban, İlçe Polis Merkezi Amiri Komiser Haydar Işık, İlçe Jandarma Komutanı Sebahattin Aktaş,  İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, İlçe Müftüsü Hasan Rahmi Düzenli, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Adem Aka, Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akbulut ve Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Yavuz toplantıya katıldı.


Toplantıda İçişler Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 02.03.2021 tarih ve 3514 sayılı Risk Gruplarına Göre Alınacak Tedbirler konulu genelge talimatları ekleri ile birlikte ayrıntılı olarak açıklanarak; Koronavirüs ile ilgili mücadelede alınan ve alınacak tedbirler görüşüldü.


     İlçe Kaymakamımız maske, mesafe ve temizlik konularının önemine değinerek Koronavirüsle ilgili olarak Mahalle Denetim Ekiplerine ve Filyasyon Denetim Ekiplerine tüm Kurum ve Kuruluşlar arasında tam bir koordinasyon içerisinde olunmasını ve eş güdüm içerisinde çalışılmasını  konu ile ilgili gelen Genelge, talimatların ve kurul kararlarının hassasiyetle uygulanarak herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi. 


Yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında ilgili kurum müdürleri kurumlarıyla ilgili bilgiler verdiler.


 Toplantı sonrası Kaymakamımız Bekir Dınkırcı beraberinde; Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ve kurum müdürleri ile birlikte pazar yeri ve esnaf denetimlerine geçtiler.

Esnaf ve vatandaşlar ile bir araya gelerek maske, mesafe ve hijyen kurallarının önemine değine Kaymakam Dınkırcı,Kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulmasının salgınla mücadelede hem kendi sağlığımız hemde toplum sağlığı açısından büyük önem taşıdığı hatırlatıldı. Kurallara uymayanlar hakkında da yasal mevzuat hükümleri çerçevesinde gerekli işlemlerin de kamu sağlığı açısından tesis edileceğini de ifade ederek; Pazar yeri ve işyerlerindeki esnaflara ve vatandaşları da ziyaret etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın