İlçemizde Okul Müdürleri Kurulu ve Eğitim Güvenlik Toplantısı Yapıldı

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı Başkanlığında Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu Konferans Salonunda 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı ikinci döneminde yapılacak çalışmalar ve alınacak tedbirlere ilişkin Okul Müdürleri Kurulu ve Okul Güvenliği toplantısı yapıldı.  Toplantıya İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, İlçe Belediye Başkanımız İsmail Karakullukçu, İlçe Emniyet Müdür V. Osman Gündüz, İlçe Jandarma Komutanı J. Asb. Kd. Bçvş. Sabahattin Aktaş, […]

 İlçemizde  Okul Müdürleri Kurulu ve Eğitim Güvenlik Toplantısı Yapıldı

04.02.2021 - 15:27

Güncelleme : 04.02.2021 - 15:27

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı Başkanlığında Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu Konferans Salonunda 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı ikinci döneminde yapılacak çalışmalar ve alınacak tedbirlere ilişkin Okul Müdürleri Kurulu ve Okul Güvenliği toplantısı yapıldı. 

Toplantıya İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, İlçe Belediye Başkanımız İsmail Karakullukçu, İlçe Emniyet Müdür V. Osman Gündüz, İlçe Jandarma Komutanı J. Asb. Kd. Bçvş. Sabahattin Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve okul müdürleri  katıldı.

İlçe Kaymakamımız toplantıda; 15 Şubat 2021 tarihinde kademeli olarak başlayacak olan 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı ikinci döneminin öğretmen-öğrenci-veli  koordinasyonu, rehberlik hizmetleri, okul öncesi eğitim, okul kantinleri ve okul servis araçlarının denetimi, öğrencilerimizin işitsel görsel ve dokunsal zekâya sahip olabilecekleri için eğitim esnasında bunun iyi analiz edilmesini, okul aile birlikleri ile koordinasyon içerisinde olunmasını, sınavlara girecek öğrencilere yönelik rehberlik hizmetlerinin arttırılarak öğrencilerimize destek olunmasını, Halk Eğitim Merkezi  Kurslarının artan oranlı istihdama ve üretime yönelik kurslar olmasını ve sanayicilerimizle işbirliği ve koordinasyon halinde olunmasını istedi.

Kaymakam Dınkırcı ayrıca, içerisinde bulunduğumuz süreçte temizlik, maske ve mesafe kuralının önemini örneklerle açıklayarak tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere/kurallara uyulmasının salgın ile mücadelenin başarısı açısından büyük önem taşıdığını belirtti. Covid-19 ile mücadelede Sağlık Bakanlığı genelgelerinde belirtilen tedbirlere uyulmasının öneminden bahsederek toplumda farkındalığın oluşturulmasını, salgında yakalanan düşüşün salgına karşı topyekûn mücadele edilmesiyle devam edebileceğini belirterek bu konuda tüm kurum ve kuruluşlar arasında her anlamda tam bir koordinasyon içerisinde olunmasını ve eş güdüm içerisinde çalışılmasını talep etti.  

Toplantı İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç’ın okullarımızın mevcut durumu hakkında yaptığı açıklamalarla devam etti. 15 Şubat 2021 tarihi itibariyle Kemaliye İlk-Ortaokulu ve Hacıköy İlk-Ortaokulu ile ilçemizde bulunan üç anaokulunun tam zamanlı olarak eğitime başlayacağını belirten İlçe Milli Eğirim Müdürü Gülaç,güçlendirme çalışmalarının tamamlanmasının ardından Aşağı Kirazca İlkokulu, Ege Kimya Ortaokulu ve Ekrem Oba İlk-Ortaokulu’nun da tam zamanlı olarak açılmasının planlandığını söyledi. Bakanlığın açıklamaları doğrultusunda 1 Mart 2021 tarihinden itibaren İlkokulların ile 8. ve 12. sınıflarımızın seyreltilmiş olarak açılmasının planlandığını söyleyen Gülaç,salgının seyrine göre durumun netleşeceğini belirtti.

Toplantıda ayrıca 8. ve 12. sınıflar için açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları, 2023 Vizyon Belgesi çerçevesinde planlanan çalışmalar, eğitim kurumları arasında gerekli iş birliği ve koordinasyonun gerçekleştirilmesi, il-ilçe zümre başkanları kurulu, öğretmen ve öğrencilerimize ücretsiz dağıtımı yapılan ders kitaplarının dışındaki diğer yardımcı materyallerin reklam ve tanıtımının yapılmaması ve kullanımı konusunda öğrencilerimize baskı yapılmaması ve her ne ad altında olursa olsun öğrencilerden para talep edilmemesi gibi gündem maddeleri görüşüldü.

Toplantıda özellikle; uzaktan eğitim sürecinde TV üzerinden yapılan yayınların ve EBA Ders, EBA Akademik Destek, EBA Canlı Ders, Tabii Mobil Uygulaması gibi Bakanlığımızın sunduğu çevrimiçi uygulamaların öğrenciler ve öğretmenler tarafından etkin olarak kullanılmasının önemi vurgulandı. Ayrıca pandemi sürecinde okullarda alınması gereken sağlık ve güvenlik tedbirleri konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

Okul müdürlerinin talep ve önerileri dinlenerek; değerlendirilmek üzere kayıt altına alındı.

Dilek ve temenni konuşmaları ile toplantı sona erdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın