Kitap Dağıtım Merkezinde Çalışmalar Devam Ediyor

Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılında öğrencilerimize ücretsiz verilmek üzere hazırlanan ders kitabı ve yardımcı kaynakların dağıtımları devam ediyor. Her yıl ücretsiz temin edilen ders kitaplarının yanında eğitim ve öğretim sürecini desteklemek, akademik becerileri artırmak, eğitimde fırsat eşitliği sunmak için hazırlanan yardımcı kaynaklar, 2-12. sınıf düzeylerinde 91 çeşitten oluşuyor. İlimize gönderilen yardımcı kaynakların, okulların […]

 Kitap Dağıtım Merkezinde Çalışmalar Devam Ediyor

03.09.2022 - 12:50

Güncelleme : 03.09.2022 - 12:50

Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılında öğrencilerimize ücretsiz verilmek üzere hazırlanan ders kitabı ve yardımcı kaynakların dağıtımları devam ediyor.

Her yıl ücretsiz temin edilen ders kitaplarının yanında eğitim ve öğretim sürecini desteklemek, akademik becerileri artırmak, eğitimde fırsat eşitliği sunmak için hazırlanan yardımcı kaynaklar, 2-12. sınıf düzeylerinde 91 çeşitten oluşuyor. İlimize gönderilen yardımcı kaynakların, okulların ilk günü öğrencilerimizin sıralarında hazır bulundurulacak şekilde planlanan dağıtım süreci hızla devam ediyor.

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Bakanlığımız tarafından Akyazı, Hendek ve Karapürçek ilçeleri için gönderilen kitapların bulunduğu Akyazı Kitap Dağıtım Merkezini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Müdür Savaşçı, yaptığı açıklamada “Bakanlığımız tarafından dağıtılan ücretsiz ders kitapları ile yardımcı kaynak kitaplar okullarımızın açıldığı gün öğrencilerimizin sırasında hazır olacak şekilde dağıtılıyor. Öğrencilerimiz adına önemli bir fırsat olan bu yardımcı kaynakların dağıtımıyla eğitim-öğretim sürecinin daha verimli geçmesi sağlanacak. Öğrencilerimizin kaynaklardan etkin ve verimli bir şekilde yararlanmasını temenni ederek böyle bir fırsatı sunan Bakanlığımıza ve Bakanımız Sayın Mahmut Özer’e şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın