Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası politika faizini 50 baz puan daha indirerek 8.75’ten, 8.25 seviyesine düşürdü. GENİŞLEYİCİ YÖNDE Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 8,75’ten yüzde 8,25’e indirilmesine karar verdi. PPK metninde corona virüs salgınına ilişkin gelişmelere bağlı olarak küresel büyüme görünümündeki zayıflamanın derinleştiği, gelişmiş ve gelişmekte olan ülke […]

 Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

21.05.2020 - 18:01

Güncelleme : 21.05.2020 - 18:02

Merkez Bankası politika faizini 50 baz puan daha indirerek 8.75’ten, 8.25 seviyesine düşürdü.

GENİŞLEYİCİ YÖNDE

Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 8,75’ten yüzde 8,25’e indirilmesine karar verdi. PPK metninde corona virüs salgınına ilişkin gelişmelere bağlı olarak küresel büyüme görünümündeki zayıflamanın derinleştiği, gelişmiş ve gelişmekte olan ülke merkez bankalarının genişleyici yönde adımlar atmaya devam ettiği belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

NORMALLEŞME

Küresel ekonomideki toparlanmaya ilişkin belirsizlikler yüksek seyrederken, ülkelerin attığı normalleşme adımları izlenmektedir. Salgın hastalığın sermaye akımları, finansal koşullar, dış ticaret ve emtia fiyatları kanalıyla oluşturmakta olduğu küresel etkiler yakından takip edilmektedir.

sakaryahalk.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın