MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJLARI

Mübarek Mevlid Kandili dolayısı ile ilimiz ve ilçemizde ki kurum ve kuruluşlardan haber sitemize gönderilen (haber@arifiyehaber.net) kutlama mesajları… Bu vesile ile tüm takipçilerimizin mevlid kandilini tebrik ederiz… Valimiz Çetin Oktay KALDIRIM’dan Mevlid Kandili Mesajı Sakarya Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’ın Mevlid Kandili dolayısı ile yayımladığı kutlama mesajı; İlgili Haber YAYLA AİLESİNİN ACI GÜNÜ!.. Alemlere rahmet elçisi […]

 MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJLARI

07.10.2022 - 0:13

Güncelleme : 07.10.2022 - 21:07

Mübarek Mevlid Kandili dolayısı ile ilimiz ve ilçemizde ki kurum ve kuruluşlardan haber sitemize gönderilen (haber@arifiyehaber.net) kutlama mesajları…

Bu vesile ile tüm takipçilerimizin mevlid kandilini tebrik ederiz…

Valimiz Çetin Oktay KALDIRIM’dan Mevlid Kandili Mesajı

Sakarya Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’ın Mevlid Kandili dolayısı ile yayımladığı kutlama mesajı;

Alemlere rahmet elçisi olarak gönderilen, insanların en hayırlısı Sevgili Peygamber Efendimiz’in (S.A.V) yeryüzünü şereflendirdiği ve biz Müslümanlar için en müstesna zaman dilimlerinden olan bir Mevlid Kandiline daha ulaşmanın süruru, huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz.

Yaşamı boyunca yeryüzünde daima güzel ahlakın, adalet ve faziletin timsali olmuş, barışın, huzurun, hayır ve esenliğin tesis edilmesini sağlamış, iyilik ve güzelliği muştulamış olan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) yeryüzünü şereflendirmeleri; dünya tarihinin en önemli hadiselerinin başında gelmektedir.

Mevlid Kandili olarak idrak ettiğimiz Hazreti Peygamberimizin (S.A.V) doğduğu bu mübarek zaman dilimi, Sevgili Peygamberimizin (S.A.V) insanlığa bıraktığı bu kutlu mirası anlamak, hayatımızda rehber edinmek ve tatbik etmek için de çok önemli bir fırsattır.

Hayatının her döneminde herkese karşı adaletli ve hoşgörülü davranan Hz. Muhammed (S.A.V), sadece sözleriyle değil, her tavır ve davranışıyla da tüm insanlığa, güzel ahlak, iyilik ve doğruluğun en güzel örneklerini göstermiştir. Sevgili Peygamberimizin (S.A.V) tüm ademoğluna miras olarak bıraktığı ve billurlaşan sözleriyle bizlere nasihat ettiği; sevgiyi, saygıyı, muhabbeti, güzelliği ve emaneti korumayı, insanı eşref-i mahlukat olarak görüp hakkını vermeyi, zayıf, yetim, kimsesiz ve muhtaçlara yardım etmeyi, hayırda yarışmayı, hasılı her yönüyle güzel ahlaklı ve hayırlı bir insan olmayı, bizler de en önemli vazife görüp bu şuurla hayatımızı tanzim etmeliyiz.

Alemdeki tüm Müslümanlar için af ve mağfirete ulaşma, güzelliklere erişme vesilesi ve en kutlu yolu olan bu gecenin; birlik ve beraberliğimize, dirlik ve kardeşliğimize vesile olmasını Yüce Allah’tan (C.C) niyaz ediyor, tüm hemşehrilerimizin, Aziz Milletimizin ve İslam Aleminin Mevlid Kandilini en kalbi dileklerimle kutluyor, bu gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum.

BAŞKAN KARAKULLUKÇU’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Arifiye Belediye Başkanımız İsmail Karakullukçu’nun Mevlid Kandili dolayısı ile gönderdiği kutlama mesajı;

”Tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi, birlik beraberlik duygularımızı pekiştirmesi temennisiyle, Mevlid Kandilinizi kutlar sağlık ve esenlikler dilerim. ”

İsmail Karakullukcu

Arifiye Belediye Başkanı

GÖKPINAR’DAN KANDİL MESAJI

Ülkemize sağlık, mutluluk ve huzur getirmesi dileklerimle sizin ve tüm sevdiklerinizin Mevlid kandilini kutlarım.

Ali GÖKPINAR
Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye İlçe Başkanı

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın