MİLLETÇE ÜZGÜNÜZ!

Bartın’ın Amasra ilçesinde TTK Genel Müdürlüğü’ne ait maden ocağında meydana gelen patlamada 40 maden İşçisi vatandaşımız hayatını kaybetti.Yer altında mahsur kalan Madencilerin ise kurtarılma çalışmaları devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ile talimatı üzerine bölgeye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bölgeya gidrek çalışmaları […]

 MİLLETÇE ÜZGÜNÜZ!

15.10.2022 - 11:35

Güncelleme : 15.10.2022 - 11:50

Bartın’ın Amasra ilçesinde TTK Genel Müdürlüğü’ne ait maden ocağında meydana gelen patlamada 40 maden İşçisi vatandaşımız hayatını kaybetti.Yer altında mahsur kalan Madencilerin ise kurtarılma çalışmaları devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ile talimatı üzerine bölgeye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bölgeya gidrek çalışmaları yerinde inceleyerek bölge de sabahladılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan da Diyarbakır programını iptal ederek bugün facianın yaşandığı bölgeye gidecek.

Bu elim olay sonrası yer altında ki madencilerimizin bir an önce sağ salim kurtarılmasını bekliyor ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Hayatını kaybeden madenci vatandaşlarımızı da rahmetle yad ediyor ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın