Mucit Öğrencinin Büyük Başarısı ‘Dezenfekteli Dezenfektan’

Sait Faik Abasıyanık Ortaokulunun mucidi, 6-E sınıfı öğrencisi Ali Kağan Gözüyukarı, yine yapmış olduğu tasarım ile adından söz ettirdi.  Pedallı dezenfektan aletinin engelliler için kullanışlı olmadığını, elle basmalı dezenfektan aletinin de hijyenik olmadığını düşünen Küçük Mucit Ali Kağan, Arduino programlama yardımıyla sensörlü dezenfektan aleti yapmayı başardı. İlkokul sıralarından itibaren buluşlara olan ilgisini sürekli geliştiren ve […]

 Mucit Öğrencinin Büyük Başarısı ‘Dezenfekteli Dezenfektan’

05.11.2020 - 13:50

Güncelleme : 05.11.2020 - 13:50

Sait Faik Abasıyanık Ortaokulunun mucidi, 6-E sınıfı öğrencisi Ali Kağan Gözüyukarı, yine yapmış olduğu tasarım ile adından söz ettirdi. 

Pedallı dezenfektan aletinin engelliler için kullanışlı olmadığını, elle basmalı dezenfektan aletinin de hijyenik olmadığını düşünen Küçük Mucit Ali Kağan, Arduino programlama yardımıyla sensörlü dezenfektan aleti yapmayı başardı.

İlkokul sıralarından itibaren buluşlara olan ilgisini sürekli geliştiren ve hayatımızı kolaylaştıran tasarımlarıyla dikkati çeken Ali Kağan Gözüyukarı, ileride yapay zekâ mühendisi olmayı istiyor.

Mucit öğrencimizi başarısından dolayı kutlayan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Ali Kağan gibi öğrencilerimizin sayesinde 21.yüzyılın Türk gençliğinin yüzyılı olacağını belirterek, eğitimde amaçlarının öğrencilerimizi hayata hazırlarken onlara yaratıcı düşünme, problem çözme, dijital teknolojiyi kullanabilme becerilerini de kazandırmak olduğunu ifade etti. Durmuş, mucit öğrencimizin başarısında büyük pay sahibi olan öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize ve onları destekleyen ailelerine de teşekkür etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın