ÖLMÜŞ!

Sakarya Halk Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet TAŞTAN’ın bu hafta köşseinde yayımlanan yazısı… O davası için yola çıkarken ’Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık’ demişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı öldürmeyi çok denediler. İlgili Haber Vali Kaldırım, ‘Gölya Tabiat Parkını’ gezdi Birçok suikaste maruz kaldı. Darbe yaptılar… Ama nafile… Teslimiyet Yüce Rabbimize… O’na teslim olduktan sonra, O’nun verdiği ömrü, O’nun izninden […]

 ÖLMÜŞ!

08.11.2021 - 14:50

Güncelleme : 08.11.2021 - 14:50

Sakarya Halk Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet TAŞTAN’ın bu hafta köşseinde yayımlanan yazısı…

ÖLMÜŞ!

O davası için yola çıkarken ’Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık’ demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı öldürmeyi çok denediler.

Birçok suikaste maruz kaldı.

Darbe yaptılar…

Ama nafile…

Teslimiyet Yüce Rabbimize…

O’na teslim olduktan sonra, O’nun verdiği ömrü, O’nun izninden başka alacak yok…

Görevi başında hizmet eden bir insan için, sosyal medya da açtıkları hastag ile ‘’ölmüş ‘’dediler!

Edepsizce sözler paylaştılar!

Türkiye Gazetesinde Yazar Meryem Aybike Sinan köşesinde, ’Bu ülkenin cumhurbaşkanını kastederek “Ölmüş” etiketini açıp içlerindeki pisliği, şeytanlığı, karanlığı ortalığa saçıverdiler…

Sayın Cumhurbaşkanı o saatlerde bu ülkeye hizmet için görevinin başındaydı oysa.

Gerçekte, bu etiketi açanlar ölmüştü!

Rezilce yapılan muhaliflik ölmüştü! İnsanlık, nezaket, nezahet, edep, seviye, ahlak, ölmüştü! Bir insan bir şeye muhalif olabilir, karşıt görüşler serdedebilir, bir duruş sergileyebilir ancak bunu ahlaka mugayir yapmaz, yapmamalıdır…’diyordu.

İster FETÖ’cü olsun, ister muhalif,

Bir insanın ölümünden medet ummak kadar, ahmakça bir bekleyiş olur mu?

Hepimiz insanınız, hasta da olabiliriz, her fani gibi ölebiliriz de…

Ölmemek için bulduğunuz bir çare mi var?

Açtığınız #ölmüş tagı ve kötü niyetiniz ile ülkenin ve milletin huzurunu bozmaktan başka bir şey değil sizin maksadınız.

Yine köşesinde ki yazısında ‘’Ölmüş” etiketini açanlar bu ülkeye kin ve garezi olan gafillerdir. Sayın Cumhurbaşkanı’na duydukları kin ve nefret kalplerini mühürleyip, gözlerini kör etmiş. Bu ülke her şeyi gördü de böylesine iğrenç, kirden ve pastan kalpleri görülmeyen muhalif modeliyle tanışmamıştı. ’diyen Meryem Hanım, haksız mı?

Yazıklar olsun demekten başka bir şey elden gelmiyor.

ALİ İHSAN YAVUZ VE SADAKAT!

İstanbul seçimleri sonrası “Hiçbir şey olmamış ise, biz diyoruz ki kesinlikle bir şeyler oldu. ‘’diyen, Sakarya Milletvekilimiz Ali İhsan Yavuz gündemi uzunca bir süre meşgul etmişti.

  Ağrı’da katıldığı Ak Parti toplantısında “20 yıl Recep Tayyip Erdoğan’ı iktidarda tutmak ve onun yaptıkları sebebiyle sevap hanemize bir şeylerin yazılıyor olması çok büyük bir şey. Bu, liderimizi siz ve biz oylarımızla orada tutmasaydık olmazdı. Biz de oylarımız ile Tayyip Bey’e destek verdiğimiz için hanelerimize sevap yazılmaya devam ediyor. ‘’sözleri ile geçtiğimiz gün yine ülke gündemini meşgul etti.

Gündem olacak olan sözler aslında yukarıda ki ifadeler değildi.

O toplantıda esas gündem olması gereken sözleri;’’ 2007 gibi Milli Güvenlik Kurulu toplantısında irtica ve imam hatipler hakkında konuştuklarında Tayyip Bey duramıyor ve masaya vuruyor. ‘Yeter be kardeşim’ diyor. ‘Ne irticası, ben de imam hatipliyim. Ne başörtüsü benim eşimin de başı kapalı. Kapalısı var, açığı var. Yeter artık’ diyor. O günden sonra irtica kavramı Milli Güvenlik Kurulu’nun gündemine gelmiyor. İdam sehpasına gitmeyi göze alacak bir liderimiz olmasaydı şu anda gündem yine irtica kavramlarıyla dolup taşacaktı” olmalıydı.

 Lidere ve davaya sadakat önemli…

Ali İhsan beyin bu sadakatinden kimsenin şüphesi yok.

Uzun yıllardan beri Ak Parti davasının içinde…

Davasına ve liderine de ihanet edenlerden olmadı…

Söylediklerinde de samimi…

Rahmetli Menderes’ten bugüne, bu davada çekilen çileler belli…

Ak Partinin 20 yıllık iktidar olma döneminde mutlaka hata ve eksikler olmuştur.

Ama asla bu millete ve ülkeye ihanet olmamıştır.

Milletimiz verdiği oylar ile bu davaya bugüne kadar sahip çıkmıştır.

2023 seçimleri çok önemli bir süreçtir,davasına sadık olanlar, liderleri ile birlikte düzgünce yürüyerek, yapılacak olan hayırlı hizmetler ile sevap hanelerine, sevap yazdırmaya devam edeceklerdir…

HALİT EVİN!

Sakaryaspor Eski Kulüp Başkanlarından Halit Evin vefat etti. Şehrin sevilen simalarından olan ve yaptığı hayır işleri ile yâd edilen eski Kulüp Başkanı Halit Evin’e Allah rahmet eylesin.

Mühim olan bu dünya da geride güzel izler bırakarak ayrılmak, hayırla yâd edilmek…

Aile efradının, tüm sevenlerinin ve Sakarya spor camiamızın başısağolsun…

Kaynak ve yazının tamamı

https://www.sakaryahalk.com/m-olmus-5538.html

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın