OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ ETKİNLİĞİ

2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” ilan edilmesi münasebeti ile Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından etkinlik düzenlendi.  2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü münasabeti ile Aile ve sosyal hizmetler il Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda,Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından İl Antrenörleri Hakan Arıkan, Harun Kayatürk, Mehmet İncedere, Aleyna  Koç ve […]

 OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ ETKİNLİĞİ

02.04.2022 - 15:59

Güncelleme : 02.04.2022 - 15:59

2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” ilan edilmesi münasebeti ile Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından etkinlik düzenlendi.

 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü münasabeti ile Aile ve sosyal hizmetler il Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda,Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından İl Antrenörleri Hakan Arıkan, Harun Kayatürk, Mehmet İncedere, Aleyna  Koç ve Ezgi Dutkan ve Sportif Değerlendirme şefi Yelda Çetintaş ve Spor Eğitim Uzmanı Burak Özcan tarafından etkinlik düzenlendi.

Yapılan etkinlikte antrenörler eşliğinde atletizm,basketbol,badminton,tenis gibi branşlarda otizm ve down sendromlu bireylere spor yaptırıldı. Oldukça heyecanlı geçen spor etkinliğinde bireyler oldukça eğlenceli vakit geçirdiler.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada ”tüm otizmli vatandaşlarımızı unutmadığımızı ve onlarla birlikte bu hayatta var olduğumuzu belirtmek istiyoruz, önlerindeki süreçte başarılar temenni ediyoruz, bütün engelli çocuklarımıza, ailelerine ve milletimize sağlıklı, hayırlı ve mutlu bir gelecek diliyoruz bu tarz etkinliklerimiz devam edecek “Sporda Engelleri Kaldırıyoruz” açıklamalarını yaptılar.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın