Sakarya İHH Tanzanya’da Kumanya Dağıtımına Başladı

Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği Ramazan ayı boyunca Sakarya’da ve yurt dışında kumanya dağıtımından iftarlık ikramına yardım çalışmaları yürütecek. Sakarya İHH’dan yapılan açıklamada bu sene Ramazan ayında Sakarya içerisinde yaklaşık 3 bin aileye kumanya dağıtım çalışmalarının başladığı belirtildi. Yurtdışı çalışmaları hakkında da bilgi veren yetkililer Arakan kamplarında her gün bin kişi olmak üzere toplamda 30 […]

 Sakarya İHH Tanzanya’da Kumanya Dağıtımına Başladı

15.04.2021 - 21:09

Güncelleme : 15.04.2021 - 21:09

Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği Ramazan ayı boyunca Sakarya’da ve yurt dışında kumanya dağıtımından iftarlık ikramına yardım çalışmaları yürütecek.

Sakarya İHH’dan yapılan açıklamada bu sene Ramazan ayında Sakarya içerisinde yaklaşık 3 bin aileye kumanya dağıtım çalışmalarının başladığı belirtildi. Yurtdışı çalışmaları hakkında da bilgi veren yetkililer Arakan kamplarında her gün bin kişi olmak üzere toplamda 30 bin kişiye iftar ikram edeceklerini, Tanzanya’da bin aileye kumanya dağıtacaklarını ve bunun yanında Türkiye dahil 50 ülkede insani yardım çalışmaları yapacaklarını ifade ettiler.

Ramazan’da Umut Var sloganıyla çalışmalara başladıklarını söyleyen Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer; şu anda Yetim Komisyonu üyemiz Mahmut Ulusal Tanzanya’da çalışmalara katılıyor. Kumaya dağıtımı ve diğer yardım organizasyonlarını yerinde koordine ediyor. Hafta sonu bir başka gönüllümüz Mali’de insani yardım çalışmaları yapmak üzere yola revan olacak. Yönetim kurulundan bir arkadaşımla ben de haftaya Nijer’de insani yardım çalışmalarını yerinde koordine etmek üzere Afrika’ya hareket edeceğiz dedi.

Sezer, fitre, fidye, zekat, sadaka vb bağışlarda bulunmak isteyen hayırseverlerin Orhan Camii yanındaki İHH Bağış Kabul Merkezine gelerek ya da banka internet yoluyla istedikleri ülke ve alanda destek olabileceklerini ifade etti.

Sakarya İHH tarafından yapılan açıklamada fitre 28tl, Arakan iftar 20 tl, kumanya 175 tl, yetim bayramlık 150 tl ve adak akika kurbanların da 900 tl olduğu belirtildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın