Sakarya’nın Yeni Markası SolarEx İstanbul Fuarına Gümüş Sponsor Oldu.

Hyundai Otomotivin Sakarya ve Kocaeli bayi Ferhat Otomotiv yeni bir yatırıma imza atarak Prowatt adı ile  Güneş Enerjisi sektörüne girdi. Hanlı 1. Organize Sanayi yanında bitmek üzere olan fabrika çok yakında faaliyete başlayacak. Makine parkuru SC-Solar tarafından yapılan yeni yatırımda Güneş Enerji Panelleri üretilecek. Fabrika ve üretimin başına ise; sektörde adı Kalite ve İstikrar ile […]

 Sakarya’nın Yeni Markası  SolarEx İstanbul Fuarına Gümüş Sponsor Oldu.

14.01.2023 - 17:31

Güncelleme : 14.01.2023 - 17:31

Hyundai Otomotivin Sakarya ve Kocaeli bayi Ferhat Otomotiv yeni bir yatırıma imza atarak Prowatt adı ile  Güneş Enerjisi sektörüne girdi. Hanlı 1. Organize Sanayi yanında bitmek üzere olan fabrika çok yakında faaliyete başlayacak. Makine parkuru SC-Solar tarafından yapılan yeni yatırımda Güneş Enerji Panelleri üretilecek. Fabrika ve üretimin başına ise; sektörde adı Kalite ve İstikrar ile özdeşleşmiş, işinde son derece tecrübeli Emrah KABAYEL’i getirildi.

 40 yıla yakın Kocaeli ve Sakarya Hyundai Temsilciliğinin yanı sıra; çok farklı sektörlerde yatırımları olan ve kendi bölgesinde isimleri GÜVEN ve KALİTE ile özdeşleşmiş; TANRIBİLİR Ailesinin yeni iştiraki Prowatt Energy firması kısa zamanda kendinden söz ettirmeye başladı.

 Konu ile ilgili bilgiler aldığımız  Emrah Kabayel şunları söyledi.

 “Prowatt Energy Sakarya/Arifiye’de 10.500 m2 si kapalı olmak üzere toplamda 18.000 m2 alana kurulmuş olup ; son sistem teknik altyapıya sahip fabrikası ile sektöre yeni bir soluk getirilmesi amaçlanmaktadır.

 Firmamızın Kuruluş kapasitesi 300 MW ancak ek yatırımlarla 2023 yılının ikinci yarısında kapasitesini 500 MW’a çıkarmayı planlamakta.

Kuruluşunda mavi ve beyaz yaka olmak üzere toplam 100 kişilik bir ekip ile işe başlarken; yıl sonu istihdam hedefi 500 kişilik büyük bir aile olmak. Ürün teknolojisi olarak; Half-Cut, Bifacial, Cam-Cama (Glass on glass), Black Panel, TOPCON başta olmak üzere, 240W’tan 720W’a kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip. Hücre teknolojisinde ise; çağımızın trendi olan P-Type ve N-Type başta olmak üzere, HTJ (Heterojunction) hücre teknolojisini de kullanabilecek kabiliyette.

Makine parkurunda ise; en ince hassas ayar ve kontrol ile panel yapabilme adına dünya Tier-1 listesindeki bir çok global şirketinde kullandığı sektörün en iyisi SC-SOLAR ve PASAN’ı seçmiştir.

Maksimum müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşım ile en kaliteli ürünler, en hassas test cihazları ile kontrol edilmekte; bu kapsamda dünya devi hammadde tedarikçisi ve makine üreticileri ile iş birliği yapılmakta.Türkiye başta olmak üzere; Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu ve Amerika pazarları hedef alınmış; böylelikle ihracat getirisi ile ülkemize döviz girdisi ve cari açığımızı azaltmaya katkı amaçlanmakta.Yerli ve milli ürün olma yolunda; panel başta olmak üzere ileri de entegre bir tesis olunması amaçlanmakta, bu konu kapsamında akredite kurumlar ve çeşitli üniversitelerin teknokentleri ile iş birliği görüşülmekte. Her daim yenilikçi, kalite esaslı, inovasyona değer veren ve müşterisinden tedarikçisine katılımcı bir yönetim anlayışı ile herkes için adil ve şeffaf bir şirket vizyonu ile yola çıkılmıştır.Üretmiş olduğu ürünler ile Arazi Ges, Çatı Ges, Tarımsal Ges, Karavan, Kamp ve Tekne gibi çok geniş bir kullanım alanı yelpazesinde ihtiyaçlara cevap vermeyi amaçlamaktadır.

  • Nisan 2023 yılında yapılacak olan SOLAREX-İstanbul Fuarı’na Gümüş Sponsor olarak katılım sağlayacağız Solarex-İstanbul Fuarı öncesinde ise; Konya Enerji Fuarı (23-25 Şubat 2023) etkinliğine katılım sağlayarak Ulusal anlamda ilk boy göstermeyi hem de Tarımsal, Arazi ve Çatı Ges konularında çözüm ortağı olmayı amaçlıyoruz.” Dedi.

Resimlerin açıklamaları

           1- numara: Ferhat Beye Elit Sertifikasyon tarafından ölümsüzlüğü simgeleyen anka       kuşu plaketi verilirken,

  • 2 -numara: makine parkurunu aldığımız SC-Solar ülke müdürü ve tedarikçilerimizden Huitian ülke müdürlerinin yönetim merkezine ziyaretleri,
  • 3- numara: Sakarya Üniversitesi Saitem ekibine ziyaretimiz ve karşılıklı iş ortaklığı görüşmesi,
  • 4- numara: Saitem Saguar elektrikli otomobil iş ortaklığı görüşmesi ve yerinde incelemeler,
  • 5- numara: Tedarikçilerimizden Nalbantoğlu Alüminyum firma sahibinin yönetim merkezimize ziyaretleri,
  • 7 numara: Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi teknokent ar-ge merkezi görüşmesi
  • 8 numara: SC-Solar Bölge ve Ülke Müdürleri ile Türkiye ofisi açılışı,
  • 9 numara: İstanbul Solarex Fuarından Gümüş Sponsorluk bildirimi

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın